Dereń biały

Dereń biały - SIBIRICA VARIEGATA - Cornus alba

Kod produktu: 857331
15,00
zł brutto

Dereń biały Sibirica Variegata to prosty w uprawie krzew ozdobny, którego cechami charakterystycznymi jest pstry kolor liści oraz czerwone pędy. Polecany do nasadzeń pojedynczych, także do tworzenia żywopłotów. 

szt.
Kup
Pojemnik: C2/C3
Wysokość sadzonki : 40cm
Wysokość docelowa: 250cm
Szerokość docelowa : 250cm
Tempo wzrostu: silnie rosnąca
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : słońce , półcień, cień
PH Gleby: roślina jest tolerancyjna względem pH gleby
Pokrój rośliny: krzaczasty
Ubarwienie liści: zielone z białą obwódką
Porwa kwitnienia : maj - czerwiec
Kolor kwiatów: białe

Dereń biały Sibirica V

 

 

Ozdobny krzew derenia białego Sibirica Variegata wyróżnia się intensywne pstrym wybarwieniem liści. Pstre - białe obwódko kontrastują z zielonym środkiem. Są średniej wielkości, jajowate lekko pomarszczone. Jesienią pięknie wybarwiają się na różowy kolor, Świetny akcent kolorystyczny, który wniesie oryginalne ubarwienie w naszym ogrodzie. Rośnie stosunkowo szybko, jest średniej wielkości krzewem  - docelowo osiągając ok. 2,5m wysokości i szerokości. Pokrój zwarty, liście gęsto pokrywają pędy.

 

Kolejną ozdoba w przypadku derenia Sibirica Variegata jest czerwony kolor pędów, który uwypukla się gdy roślina zgubi liście. Szczególnie efektownie krzew wygląda na tle śnieżnej zimy. 

 

Białe kwiaty pojawiają się w czerwcu (na nie przycinanych pędach), nie są one specjalnie dekoracyjne. Owoce w formie białych  kuleczek, kontrastują z przebarwiającymi się liśćmi. 

 

Cornus alba Sibirica Variegata jest wyjątkowo mało wymagający co do warunków glebowych. Nie straszne mu ziemie piaszczyste oraz gliniaste. Jest tolerancyjny względem odczynu pH. Ma szeroki zakres stanowiska od słonecznego, przez półcieniste do cienistego. Jedyne wymaganie to przycinanie pędów wczesną wiosną - krzew wtedy jest bardziej zwarty, ograniczamy jego wzrost oraz sprawiamy że pędy mają bardziej wyrazisty, czerwony kolor. 

 

Dereń Sibirca Variegata dobrze wygląda posadzony pojedynczo na rabacie. Dzięki kremowobiałej obwódce liści rozjaśnia nasadzenia złożone z ciemniejszych roślin. Świetnie nadaje się również na formowane żywopłoty

Zobacz także:

Wstecz