Hortensje

Hortensja bukietowa - POLESTAR ® - Hydrangea paniculata

Kod produktu: 8438530
20,00
zł brutto

Hortensja Polestar to nowa odmiana o kompaktowych wymiarach. Kwitnie obficie, zaczynając od czerwca kończąc w sierpniu. Kwiaty kremowo - różowe. Idealna do uprawy w małych ogrodach i donicach. 

Pojemnik: C2/C3
Wysokość docelowa: 0,5-1m
Tempo wzrostu: roślina wolnorosnąca (karłowa)
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: 5A - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: płaskokulisty
Ubarwienie liści: zielone
Porwa kwitnienia : czerwiec - wrzesień
Kolor kwiatów: białe / kremowe / różowe

Horetnsja Polestar - kompaktowa odmiana o wczesnej porze kwitnienia Hortensja bukietowa Polestar to odmiana od niedawna wprowadzona na rynek. Zaskarbiła sobie juz dużą popularność z uwagi na dwie charakterystyczne cechy. Pierwszą są kompaktowe wymiary - jej wysokość to jedynie 80cm, co sprawia że jest idealna do małych ogródków przydomowych oraz uprawy w pojemnikach. Kolejnym atrybutem hortensji Polestar jest wczesna pora kwitnienia. Pierwsze kwiaty pojawiają si już w połowie maja, natomiast roślina kończy okres kwitnięcia w wrześniu. Kwiatostany są  niezbyt duże, ale bardzo piękne - zbudowane z kwiatów płodnych i płonnych. Białokremowe, pod koniec lata różowiejące. Jak to w przypadku hortensji bukietowej zawiązują się na pędach jednorocznych.

Hortensja Polestar kwitnie niezwykle obficie

 

Uprawa hortensji bukietowej Polestar 

 

Hortensja Polestar preferuje podłoże umiarkowanie wilgotne i próchnicze o lekko kwaśnym odczynie. Dobrze radzi sobie na stanowisku zarówno słonecznym jak i w półcieniu. Jest mrozoodporna i kwitnie niezależnie od przebiegu mrozów zimą, ponieważ tworzy kwiaty na pędach jednorocznych. Dla uzyskania okazałego kwitnienia zaleca się cięcie każdej wiosny przed rozpoczęciem wzrostu

Zobacz także:

Wstecz