Hortensje

Hortensja bukietowa - POLAR BEAR ® - Hydrangea paniculata

Kod produktu: 883743
35,00
zł brutto

Hortensja Polar Bear to odmiana o ogromnych kwiatostanach o rozmiarach  dochodzących do 40cm. Kwitnie niezawodnie na początku sierpnia. Kolor kwiatów - biały. 

szt.
Kup
Pojemnik: C3
Wysokość docelowa: 1-2m
Tempo wzrostu: wolno rosnący
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: 5A - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: krzaczasty, rozłożysty
Ubarwienie liści: zielone
Porwa kwitnienia : sierpień - październik
Kolor kwiatów: białe / kremowe / różowe

Hortensja bukietowa Polar Bear

- odmiana o ogromnych białych kwiatach

 

Hortensja bukietowa Polar Bear to odmiana, która zachwyca ogromnymi kwiatostanami dochodzącymi do 40cm . Początkowo są one koloru białego, pod koniec lata natomiast stają się różowe. Pojawiają się niezawodnie od początku sierpnia  do października. Zaschnięte utrzymują się przez całą zimę co stanowi dodatkową ozdobę krzewu. Pędy sztywne wzniesione ku górze - są wystarczająco mocne by utrzymać dorodne kwiaty. 

 

 

Hortensja bukietowe świetnie zimują w naszym klimacie, nie straszne im są nawet bardzo srogie zimy.  Ponieważ zawiązują pąki kwiatowe na nowych pędach, nie ma ryzyka ich przemarznięcia - będą co roku cieszyć oko pięknymi kwiatami. Można je także wczesną wiosną przycinać - zabieg pobudza rośliny do wydawania większych kwiatów a także ogranicza ich rozmiary i poprawia pokrój

 

Hortensja Polar Bear preferuje stanowiska w pełnym słońcu, lub półcieniu. Najlepiej rośnie na żyznej, lekko kwaśnej glebie. Wymaga  wilgoci, zwłaszcza dużo w okresie kwitnięcia. 

 

 

hortensja polar bear

Zobacz także:

Wstecz