Jodły

Jodła koreańska SILBERLOCKE - Abies koreana

Kod produktu: 145672
Producent: Szkółka Zacywilki
60,00
zł brutto

Jodła koreańska Silberlocke to bardzo wyraziste drzewo, które przyciąga uwagę pokręconymi pędami oraz igłami. Pięknie prezentuje się w wyeksponowanych miejscach każdego ogrodu. W sprzedaży doskonale ukorzenione rośliny w dużych donicach.

szt.
Kup
Pojemnik: C5
Wysokość docelowa: 600cm
Szerokość docelowa : 300cm
Tempo wzrostu: wolno rosnący
Wymagania glebowe: przepuszczlana, żyzna, piaszczysta
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: 5A - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: kwaśna, lekko kwaśna
Pokrój rośliny: stożkowaty
Ubarwienie igieł: ciemnozielony

Jodła koreańska Siilberlocke

-wolno rosnące drzewo z odwróconą, biało - zieloną igłą


Jodła koreańska Silberlocke czyli Abies koreana Siberlocke została znaleziona przez niemieckiego szkółkarza L. G. Horstmanna przed 1983 rokiem. Pierwotna nazwa tej rośliny to Abies koreana Horstmann’s Silberocke. W sprzedaży może występować pod nazwami: Abies koreana Silver Curls, Abies koreana Silverlock lub Abies koreana Silverlade. Oferowana jodła charakteryzuje się przede wszystkim zabawnie powyginanymi igłami, które zjawiskowo oplatają gałązkę i ukazują swoje ozdobne białe jaśniejsze spody. Dzięki temu młode pędy tworzą malowniczą falbanę na tle ciemniejszych igieł. Dodatkowym elementem dekoracyjnym tej rośliny są szyszki, które roślina zaczyna wytwarzać w wieku ok. 6 lat. Niedojrzałe posiadają fioletowo-purpurowe wybarwienie i rosną pionowo do góry. Kolejnym plus dla tej rośliny przyznajemy za przyjemny żywiczny aromat, który wytwarza wokół siebie w ciepłe dni.

 


To srebrne drzewo o regularnym, stożkowatym pokroju cechuje się dosyć wolnym wzrostem. W wieku 30 lat osiąga 5-6 metrów wysokości przy 3 metrach średnicy. Przy sadzeniu należy pamiętać by wcześniej namoczyć bryłę korzeniową w wodzie (w tym celu wsadzamy donicę do większego naczynia z wodą na ok. 30 minut). Odmiana Silberlocke doskonale rośnie na glebach wilgotnych, żyznych, przepuszczalnych. Będzie nam też wdzięczna za pełne słońce lub lekki półcień. W sam raz byłoby również dla niej kwaśne lub lekko kwaśnie stanowisko o pH pomiędzy 4-6,5. Jodła nieszczególnie przepada za glebami piaszczystymi, gliniastymi. Źle znosi też przeciągi i wysokie wahania temperatur. Dlatego też w przypadku młodych drzew warto sadzić je na północnej wystawie, gdzie wegetacja ruszy nieco później, a mróz nie uszkodzi młodych wrażliwych przyrostów.
Jodła koreańska jako roślina kwasolubna idealnie sprawdzi się wśród wrzosowisk, a u jej boku dobrze będą rosły hortensje, rododendrony, miskanty chińskie.

 

Zobacz także:

Wstecz

Jodły - popularne drzewa jako rośliny ozdobne w naszych ogrodach

Jodła (łac. Abies) to jedno z popularniejszych, ale również najpiękniejszych drzew iglastych spotykanych w naszych ogrodach. Jodły to cenione rośliny ozdobne , stąd ich rodzina liczy tak wiele odmian. Większość to wysokie drzewa, ale jest również wiele odmian karłowych oraz wręcz miniaturowych. Jodły nie mają specjalnie wygórowanych warunków glebowych, lubią wilgotność i można je sadzić również w zacienionych miejscach. Polecamy je na drzewa soliterowe, do ogrodów skalnych, na rabaty czy do kompozycjo doniczkowych. Wśród najczęściej spotykanych gatunków jodeł możemy wyróżnić jodłę pospolitą, jodłę kaukaską, jodłę koreańską, jodłę kalifornijską, jodłę hiszpańską oraz jodłę balsamiczną.


Jodły w ofercie naszego gospodarstwa szkółkarskiego

W naszej szkółce roślin można znaleźć wiele odmian kolekcjonerskich i unikatowych. Wiele z nich pozyskaliśmy metodą szczepienia stąd pewność oryginalności cech zakupionej jodły ozdobnej. Duże i majestatyczne odmiany będą najlepszym pomysłem na soliter, który zdobi centralną część przydomowego ogrodu. Polecamy również karłowe odmiany jodeł szczepione na pniu. Takie rośliny świetnie prezentują się w małych ogrodach, donicach, lub jako ozdoba balkonów i tarasów. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty jodeł ozdobnych.