Leszczyny

Leszczyna pospolita - RED MAJESTIC - Corylus avellana

Kod produktu: 096543
70,00
zł brutto

Leszczyna pospolita Red Majestic to krzew o czerwono-fioletowych liściach i fantazyjnie poskręcanych pędach. Łatwy w uprawie oraz efektowny. Roślina warta do posadzenia w eksponowanym miejscu. 

szt.
Kup
Pojemnik: C7,5
Wysokość po 10 lat. : 200cm
Szerokość po 10 lat. : 120cm
Wysokość docelowa: 5m
Szerokość docelowa : 3m
Tempo wzrostu: o umiarkowanej sile wzrostu
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: 5A - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: obojętne, lekko zasadowe, zasadowe
Pokrój rośliny: krzaczasty, rozłożysty
Ubarwienie liści: fioletowe / czerwone
Porwa kwitnienia : marzec - kwiecień
Kolor kwiatów: żółte

Leszczyna Red Majestic 

- efektowna odmiana, którą cechują barwne liście i powykręcane pędy 

Leszczyna Red Majestic to bardzo ozdobna odmiana tej rośliny. Wyróżnia się spiralnie, fantazyjnie poskręcanymi pędami oraz intensywnym purpurowo - fioletowym wybarwieniem liści

Odmiana posiada krzaczasty, zwarty pokrój oraz cechuje się silnym wzrostem. Roczny przyrost to ok. 20cm, a docelowy rozmiar to ok. 4m wysokości i 3m szerokości.  

 

Wczesną wiosną na leszczynie Red Majestic pojawiają się bezlistnych gałęziach żółte kotki, które są jednym z pierwszych kolorowych akcentów w ogrodzie. Po przekwitnięciu roślina wypuszcza purpurowe liście, które latem wybarwiają się na zielono, a następnie jesienią stają się bordowe. Owoce (orzechy laskowe) są nieliczne ale bardzo smaczne. Stanowią naturalne pożywienie dla ptaków i małych ssaków. 

Leszczyna Red Majestic jest mało wymagającą rośliną. Toleruje każdy rodzaj gleby - również podłoża piaszczyste i gliniaste. Również zakres tolerancji pH jest bardzo szeroki. Preferowane stanowisko to w pełnym słońcu, ale również półcień będzie odpowiedni do posadzenia rośliny Odmiana wyjątkowo mrozoodporna. Krzew nie wymaga cięcia, a nawet nie przepada za jego silną i radykalną formą. 

 

Dla leszczyny Red Majestic warto poświęcić eksponowane miejsce w ogrodzie. Wygląda ona efektownie o każdej porze roku. Nawet w stanie bezlistnym powyginane i skręcone pędy wyglądają efektownie na przykład na tle śniegu.  Sprawdza się jednak nie tylko jako soliter ale również posadzona w grupie jako naturalistyczny żywopłot

Zobacz także:

Wstecz