Oczary

Oczar pośredni - DIANE - Hamamelis intermedia

Kod produktu: 8411209
Producent: Szkółka Zacywilki
110,00
zł brutto

Oczar pośredni Diane to wyjątkowy krzew, który kwitnie zimą - na przełomie lutego i marca. Malutkie, czerwono-brązowe kwiaty z pewnością ubogacą ogród charakterystyczną  paletą jaskrawych kolorów. Oczar pośredni Diane warto posadzić w miejscu widocznym. Jesienią zielone liście przebarwiają się na żółty i czerwony kolor.

szt.
Kup
Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : 80cm
Wysokość docelowa: 400cm
Tempo wzrostu: o umiarkowanym wzroście
Nasłonecznienie : słońce , półcień
PH Gleby: lekko kwaśna, obojętna
Pokrój rośliny: zwarty
Ubarwienie liści: przebarwiają się na żółty i czerwony kolor
Wymagania wodne: gleba wilgotna
Kolor kwiatów: czerwono-brązowe

Oczar pośredni Diane

- ozdobny krzew, który wyróżnia się zimową porą kwitnienia

 

 

Oczar pośredni DIANE to krzew o szerokim, regularnym pokroju. Z reguły dorasta do 3-4m wysokości. Jak inne oczary pośrednie jest mieszańcem gatunkowym - oczaru japońskiego i oczaru osmosznego. Bardzo dekoracyjny, wyróżnia się wyjątkowo wczesną porą kwitnienia - przełom lutego i marca. Dzięki temu bardzo efektowną ozdobą każdego ogrodu podczas tej monotonnej pory roku są jego czerwono - brązowe kwiatki,  są .  Dodatkowo podczas kwitnienia ds się wyczuć delikatny zapach z korzenną  nutą. Zielone liście, jesienią przebarwiają się z żółtego po czerwony kolor.
Oczar pośredni DAINE najlepiej rośnie na glebach żyznych o odczynie lekko kwaśnym, bądź obojętnym. Źle znosi przycinanie. Gatunek mrozoodporny, należy jednak pamiętać żeby znaleźć mu stanowisko osłonięte od wiatrów.
Jego miejsce w ogrodzie to soliter, który przyciągnie spojrzenie przechodniów. Polecamy że by sadzić w dobrze eksponowanych miejscach takich jak ścieżki czy alejki.

Zobacz także:

Wstecz