Rośliny iglaste szczepione na pniu

Świerk kłujący GLAUCA GLOBOSA - szczepiony na pniu 75-140cm - srebrna kula

Kod produktu: 189011
Producent: Szkółka Zacywilki
100,00
zł brutto

Świerk Glauca Globosa szczepiony na pniu to bardzo efektownie wyglądające drzewko. Jego kulista korona nie wymaga formowania, pięknie się wybarwia się na srebrno-niebieski kolor oraz rośnie stosunkowo wolno. W sprzedaży kilkuletnie rośliny, z rozwiniętą górą osadzoną na grubym pniu.

szt.
Kup
Pojemnik: 5l
Wysokość sadzonki : 75-140cm
Tempo wzrostu: wolno rosnąca
Wymagania glebowe: próchnicza, żyzna, przepuszczalna
Nasłonecznienie : słońce/półcień
Mrozoodporność: 4 - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: odczyn lekko kwaśny
Pokrój rośliny: kulisty
Ubarwienie igieł: sebrno-niebieskie

Świerk kłujący Glauca Globosa

- kulista odmiana o srebrno-niebieskich igłach, szczepiona na wysokim pniu

 

 

Odmiana „Glauca Globosa“ jest kulistą, raczej małą odmianą świerka kłującego. Jest całkowicie mrozoodporna. Jej piękne, srebrzysto-niebieskie igły o zwartym pokroju tworzą gęsty, szeroki parasol. Swoją niezwykłą barwą dodaje uroku każdej kompozycji roślinnej.
 Ze względu na fakt, iż jest karłowatą odmianą świerku „Glauca“, zmieści się nawet w małym ogródku. Świetnie poradzi sobie również w środowisku miejskim z racji jej ogromnej wytrzymałości na zanieczyszczenie powietrza.
Drzewko w ciągu 10 lat dorasta do wysokości ok. 100 cm. Świerk ten, pięknie i szybko rośnie posadzony na słonecznym stanowisku. Wtedy jego sztywne i gęste igły potrafią dorosnąć do nawet 1,5 cm, szczelnie zasłaniając wnętrze drzewka, przez co trudno wyróżnić „piętra“ iglaka. Dobrze nasłonecznione stanowisko sprawia również, że drzewo nie traci dolnych gałęzi, które osłaniają pień od samej podstawy, przez co utrzymuje ono regularny kształt.
Świerk ten uwielbia i najlepiej się rozwija na glebach żyznych, próchniczych o wysokiej wilgotności, cechy te dotyczą szczególnie młodych nasadzeń. Dobrze radzi sobie również na bardziej piaszczystym i suchszym gruncie.
W pierwszych 2-3 latach, w trakcie rozwoju stabilnego systemu korzeniowego, warto również zadbać o nawodnienie rośliny. Idealne pH gleby dla świerku to lekko kwaśne, jednak również gleba zasadowa daje dobre warunki do wzrostu.
Świerk „Glauca Globosa“ przez niezwykłe ubarwienie swoich igieł oraz niedużą wielkość, uważany jest za doskonałe dopełnienie kompozycji z wrzosami lub różanecznikami. Idealnie współgrać będzie również z innymi karłowatymi odmianami iglaków.

 

Transport roślin - przy zamówieniach powyżej 1000zł - GRATIS w promieniu max 100km

Szkółka Zacywilki oferuje transport zakupionego materiału roślinnego, który w przypadku zamówień powyżej 1000zł jest darmowy. Warunkiem koniecznym jest w tym wypadku odległość do punktu docelowego nie przekraczająca 100km. W innych przypadkach koszt dowozu roślin jest wyceniany indywidualnie i zależy głownie od długości trasy.

W przypadku zamówień na odległość zapewniamy profesjonalną opiekę sprzedażową. Zapytania prosimy kierować na adres e-mail - kontakt@szmaragdoweogrody.pl, lub nr tel 665 778 244. Podsyłamy dodatkowe zdjęcia, oraz udzielamy wyczerpujących odpowiedzi na pytania dotyczące naszego materiału roślinnego.

Zobacz także:

Wstecz

Drzewa i krzewy iglaste szczepione na paliku, iglaki w formie piennej

 

Rośliny iglaste szczepione na pniu w naszej szkółce roślin ozdobnych zajmują bardzo ważną pozycję. W sprzedaży posiadamy wiele odmian roślin w formie piennej.  Radzkie i kolekcjonerskie okazy, które nie łatwo spotkać w innych szkółkach i centrach ogrodniczych to nasza domena. Nasze drzewa i krzewy powstają metodą szczepienia. Wkładamy w naszą produkcję wiele pracy i starań żeby spełnić wysokie wymagania naszych klientów. Wszystkie sprzedawane rośliny są świetnie ukorzenione, zdrowe i zadbane. Zachęcamy do sprawdzenia naszego asortymentu. Posiadamy wiele odmian jałowców. świerków, sosen, jodeł, czy cyprysików. Iglaki w formie piennej mają bardzo szerokie zastosowanie - sprawdzą się jako ozdoba rabaty, element dekoracyjny w grupowych nasadzeniach, soliter posadzony w eksponowanym miejscu czy ozdoba tarasu czy balkonu w donicy. Co ważne - zaletą roślin szczepionych na pniu jest mała ilość zabiegów pielęgnacyjnych, które musimy przy nich wykonywać. W przeciwieństwie do roślin formowanych, rośliny szczepione   mają określony kształt, rozmiar i pokrój, który kształtuje się naturalnie.