Rośliny iglaste szczepione na pniu

Sosna górska - SUNSHINE - szczepiona na pniu 100-120cm

Kod produktu: 981120
Producent: Szkółka Zacywilki
100,00
zł brutto

Odmiana sosny górskiej Sunshine charakteryzująca się żółtymi przebarwieniami młodych igieł, zaszczepiona na pniu o wysokości ok. 100cm. Karłowa i wolnorosnąca odmiana, świetnie sprawdzi się w małych ogrodach. 

szt.
Kup
Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : wysokość szczepienia ok. 100-120cm
Wysokość docelowa: 100cm
Szerokość docelowa : 80cm
Tempo wzrostu: roślina wolnorosnąca (karłowa)
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : stanowsiko słoneczne
Mrozoodporność: 4 - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: roślina jest tolerancyjna względem pH gleby
Pokrój rośliny: zwarty
Ubarwienie igieł: zielone / żółto-złociste

Sosna górska Sunshine 

- w formie piennej, o wysokości palika ok 100cm 

 

Sosna górska Sunshine to karłowa odmiana o płasko kulistym pokroju. Dorasta do ok. 0,5 m wysokości i 0,8 m szerokości. Rozrasta się raczej na boki niż w górę. Jest to roślina o umiarkowanej sile wzrostu. Jej cecha rozpoznawalna to  młode igły o żółto zielonym zabarwieniu  - co wiosną i latem daje bardzo atrakcyjny - dwukolorowy efekt. Zaletą odmiany jest to, że nawet młode rośliny wytwarzają duże, czarno granatowe szyszki. Sunshine nie ma zbyt dużych wymagań glebowych, ponieważ poradzi sobie na każdej glebie. Jest w pełni mrozoodporna. Cięcie zaleca się wykonywać w momencie przyrostu wiosennego, czyli na przełomie maja i czerwca, kiedy przyrosty sosen zaczynają się otwierać. Preferuje stanowiska słoneczne. Idealnie sprawdzi się w małych ogrodach, alpinariach, na wrzosowiskach oraz  w ogrodach skalnych. 

Zobacz także:

Wstecz

Drzewa i krzewy iglaste szczepione na paliku, iglaki w formie piennej

 

Rośliny iglaste szczepione na pniu w naszej szkółce roślin ozdobnych zajmują bardzo ważną pozycję. W sprzedaży posiadamy wiele odmian roślin w formie piennej.  Radzkie i kolekcjonerskie okazy, które nie łatwo spotkać w innych szkółkach i centrach ogrodniczych to nasza domena. Nasze drzewa i krzewy powstają metodą szczepienia. Wkładamy w naszą produkcję wiele pracy i starań żeby spełnić wysokie wymagania naszych klientów. Wszystkie sprzedawane rośliny są świetnie ukorzenione, zdrowe i zadbane. Zachęcamy do sprawdzenia naszego asortymentu. Posiadamy wiele odmian jałowców. świerków, sosen, jodeł, czy cyprysików. Iglaki w formie piennej mają bardzo szerokie zastosowanie - sprawdzą się jako ozdoba rabaty, element dekoracyjny w grupowych nasadzeniach, soliter posadzony w eksponowanym miejscu czy ozdoba tarasu czy balkonu w donicy. Co ważne - zaletą roślin szczepionych na pniu jest mała ilość zabiegów pielęgnacyjnych, które musimy przy nich wykonywać. W przeciwieństwie do roślin formowanych, rośliny szczepione   mają określony kształt, rozmiar i pokrój, który kształtuje się naturalnie.