Rośliny iglaste szczepione na pniu

Jałowiec pospolity var. sibirica - szczepiony na pniu 80-100cm

Kod produktu: 612309
Producent: Szkółka Zacywilki
80,00
zł brutto

Jałowiec pospolity odm. sibirica szczepiona na pniu o wysokości 80-100cm to niezwykle efektownie prezentująca się roślina. Opadające pędy posiadają krótkie igły o niebiesko - stalowym wybarwieniu. Polecany na niewielkie rabaty, lub jako ozdoba w donicy. 

szt.
Kup
Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : wysokość szczepienia 80-100cm
Tempo wzrostu: o umiarkowanej sile wzrostu
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: płaczący
Ubarwienie igieł: zielono - niebieskie

Jałowiec pospolity odmiana sibirica - nisko ścielący się krzew 

Juniperus var. sibirica to niski krzew, który osiąga wysokość około 50 cm. Wyróżnia się ozdobnie ścielącymi się pędami, które zakończone są cienkimi niebiesko-zielonymi igłami. Dzielą się one po trzy i częściowo przylegają do pędów. Krzew sibicira to ciepłolubna roślina, która preferuje suche gleby. Bardzo często możemy je spotkać na półkach skalnych, czy kamienistych glebach glinowych. 

 

Jałowiec pospolity odm. sibirica szczepiony na pniu - wygląd

Jałowiec pospolity odm, sibirica  to roślina o uroczym wyglądzie, którą możemy zaszczepić na innyym jałowcu stanowiącej podkładkę. Taki rodzaj uprawy jałowca pozwala nam na uzyskanie bardzo charakterystycznego wzrostu w formie piennej. 

Miękkie pędy jałowca sibirica sprawiają że w wersji szczepionej na pniu pniu będą one opadać szczelnie zakrywając pień. Drobne igły o stalowo - niebieskim kolorze dają niezwykle efektowny wygląd tego drzewka, które będzie świetnym akcentem kolorystycznym na rabacie czy w małym ogródku przydomowym. 

 

Jałowiec odm sibirica, czyli krzew idealny na taras i balkon

Szczepiony na pniu jałowiec Sibirica doskonale sprawdzi się nie tylko w niewielkich, przydomowych ogródkach, ale również na tarasie lub balkonie. 

Ogromną zaletą jałowców Sibirica jest mała ilość zabiegów pielęgnacyjnych, które będziemy musieli przy nim wykonać. Są to naturalnie rosnące rośliny, które same uzyskają odpowiedni kształt i rozmiar do aktualnie panujących warunków w miejscu ich zasadzenia.

Zobacz także:

Wstecz

Drzewa i krzewy iglaste szczepione na paliku, iglaki w formie piennej

 

Rośliny iglaste szczepione na pniu w naszej szkółce roślin ozdobnych zajmują bardzo ważną pozycję. W sprzedaży posiadamy wiele odmian roślin w formie piennej.  Radzkie i kolekcjonerskie okazy, które nie łatwo spotkać w innych szkółkach i centrach ogrodniczych to nasza domena. Nasze drzewa i krzewy powstają metodą szczepienia. Wkładamy w naszą produkcję wiele pracy i starań żeby spełnić wysokie wymagania naszych klientów. Wszystkie sprzedawane rośliny są świetnie ukorzenione, zdrowe i zadbane. Zachęcamy do sprawdzenia naszego asortymentu. Posiadamy wiele odmian jałowców. świerków, sosen, jodeł, czy cyprysików. Iglaki w formie piennej mają bardzo szerokie zastosowanie - sprawdzą się jako ozdoba rabaty, element dekoracyjny w grupowych nasadzeniach, soliter posadzony w eksponowanym miejscu czy ozdoba tarasu czy balkonu w donicy. Co ważne - zaletą roślin szczepionych na pniu jest mała ilość zabiegów pielęgnacyjnych, które musimy przy nich wykonywać. W przeciwieństwie do roślin formowanych, rośliny szczepione   mają określony kształt, rozmiar i pokrój, który kształtuje się naturalnie.