Rośliny szczepione na pniu

Jodła koreańska - Oberon - Abies koreana - szczepiona na pniu 60cm

Kod produktu: 7644321
Producent: Szkółka Zacywilki
100,00
zł brutto

Jodła koreańska Oberon szczepiona na pniu to miniaturowa odmiana, którą cechują krótkie, żywozielone i promieniście ułożone igły. Polecamy ją na rabaty, skalniak, a także do uprawy w pojemnikach.

szt.
Kup
Wysokość po 10 lat. : 80cm
Szerokość po 10 lat. : 50cm
Tempo wzrostu: roślina (wolno-rosnąca)
Wymagania glebowe: próchnicza, żyzna, przepuszczalna
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: 5A - całkowicie mrozoodporna. Można sadzić w całej Polsce
PH Gleby: kwaśna, lekko kwaśna
Pokrój rośliny: nieregularny
Ubarwienie igieł: zielone

Jodła koreańska Oberon
-  piękna miniaturka, dostępna w wersji szczepionej u podstawy i na wyższym paliku


Jodła koreańska Oberon czyli Abies koreana Oberon jest odmianą karłowatą jodły koreańskiej. Rośnie bez przewodnika, dość płasko, ma nieregularną formę. Z upływem lat jodła nabiera zaokrąglonego i szeroko-stożkowatego kształtu. Roślina po 10 latach osiąga niecały metr wysokości i pół metra szerokości. Jej roczny przyrost oscyluje między 8 a 10 centymetrami. Jodła posiada jasnozielone igły, które promieniście otulają pędy i tworzą malowniczą całość. Roślinę wyróżniają białe zimowe pąki. Odmiana Oberon wymaga gleby żyznej, wilgotnej i dobrze zdrenowanej. Przy wyborze miejsca musimy pamiętać o tym, żeby było to stanowisko w pełnym słońcu lub półcieniu. Jak każda jodła koreańska tak i ta do prawidłowego rozwoju potrzebuje kwaśnych lub lekko kwaśnych powierzchni.  Jodła słabo znosi przeciągi i wahania temperatur. Nie służą jej też gleby piaszczyste, gliniaste lub podmokłe. Średnio znosi miejskie zanieczyszczenia. Przed posadzeniem dobrze jest zanurzyć na ok. 30 minut donicę z rośliną w większym pojemniku z wodą. Wówczas bryła korzeniowa dobrze nasiąknie i jodła łatwiej zaadaptuje się w nowym środowisku.
Jako roślina kwasolubna doskonale sprawdzi się na wrzosowiskach. Dzięki niedużym rozmiarom przechowywana w donicach może dekorować taras, balkon. Idealna będzie również do nasadzeń na skalniakach. Projektanci często używają jej do tworzenia ogrodów orientalnych.

Zobacz także:

Wstecz

Drzewa i krzewy iglaste szczepione na paliku, iglaki w formie piennej

 

Rośliny iglaste szczepione na pniu w naszej szkółce roślin ozdobnych zajmują bardzo ważną pozycję. W sprzedaży posiadamy wiele odmian roślin w formie piennej.  Radzkie i kolekcjonerskie okazy, które nie łatwo spotkać w innych szkółkach i centrach ogrodniczych to nasza domena. Nasze drzewa i krzewy powstają metodą szczepienia. Wkładamy w naszą produkcję wiele pracy i starań żeby spełnić wysokie wymagania naszych klientów. Wszystkie sprzedawane rośliny są świetnie ukorzenione, zdrowe i zadbane. Zachęcamy do sprawdzenia naszego asortymentu. Posiadamy wiele odmian jałowców. świerków, sosen, jodeł, czy cyprysików. Iglaki w formie piennej mają bardzo szerokie zastosowanie - sprawdzą się jako ozdoba rabaty, element dekoracyjny w grupowych nasadzeniach, soliter posadzony w eksponowanym miejscu czy ozdoba tarasu czy balkonu w donicy. Co ważne - zaletą roślin szczepionych na pniu jest mała ilość zabiegów pielęgnacyjnych, które musimy przy nich wykonywać. W przeciwieństwie do roślin formowanych, rośliny szczepione   mają określony kształt, rozmiar i pokrój, który kształtuje się naturalnie.