Rośliny szczepione na pniu

Jałowiec nadbrzeżny Schlager - szczepiony na pniu 100cm

Kod produktu: 84747593
Producent: Szkółka Zacywilki
80,00
zł brutto

Jałowiec nadbrzeżny Schlager szczepiony na pniu o wysokości 90-110cm. Efektowna roślina o płaczących pędach, gęsta z całorocznymi zielonymi igłami. Mało wymagająca i mrozoodporna.

szt.
Kup
Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : 90-110cm
Tempo wzrostu: umiarkowana siła wzrostu
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : słońce
Mrozoodporność: 6A - mrozoodporna
PH Gleby: kwaśny/lekko kwaśny
Pokrój rośliny: kolumnowy, płaczący
Ubarwienie igieł: zielone cały rok

Jałowiec nadbrzeżny Schlager - w formie piennej

 

Jałowiec nadbrzeżny Schlager - szczepiony na pniu  - (Juniperus conferta Schlager). Drzewko o płaczącej, rozłożystej koronie, o umiarkowanej sile wzrostu. Igły długie, kłujące - zielone cały rok.
Mało wymagający i niewybredny co do gleby. Preferuje stanowiska słoneczne. Odczyn kwaśny, lub lekko kwaśny.  Jest mrozoodporny i nie podatny na choroby czy grzyby.
Jałowiec Schlager w formie piennej to efektowna roślina polecana do sadzenia w eksponowane miejsca. Można go również wykorzystać jako ozdobę w donicy dla tarasu czy balkonu.

Zobacz także:

Wstecz

Drzewa i krzewy iglaste szczepione na paliku, iglaki w formie piennej

 

Rośliny iglaste szczepione na pniu w naszej szkółce roślin ozdobnych zajmują bardzo ważną pozycję. W sprzedaży posiadamy wiele odmian roślin w formie piennej.  Radzkie i kolekcjonerskie okazy, które nie łatwo spotkać w innych szkółkach i centrach ogrodniczych to nasza domena. Nasze drzewa i krzewy powstają metodą szczepienia. Wkładamy w naszą produkcję wiele pracy i starań żeby spełnić wysokie wymagania naszych klientów. Wszystkie sprzedawane rośliny są świetnie ukorzenione, zdrowe i zadbane. Zachęcamy do sprawdzenia naszego asortymentu. Posiadamy wiele odmian jałowców. świerków, sosen, jodeł, czy cyprysików. Iglaki w formie piennej mają bardzo szerokie zastosowanie - sprawdzą się jako ozdoba rabaty, element dekoracyjny w grupowych nasadzeniach, soliter posadzony w eksponowanym miejscu czy ozdoba tarasu czy balkonu w donicy. Co ważne - zaletą roślin szczepionych na pniu jest mała ilość zabiegów pielęgnacyjnych, które musimy przy nich wykonywać. W przeciwieństwie do roślin formowanych, rośliny szczepione   mają określony kształt, rozmiar i pokrój, który kształtuje się naturalnie.