Rośliny szczepione na pniu

Świerk serbski - PEVE TIJN - szczepiony na pniu PA 100cm

Kod produktu: 93845
Producent: Szkółka Zacywilki
90,00
zł brutto

Świerk serbski Peve Tijn to atrakcyjna odmiana o kulistej koronie i żółto-zielonych igłach, utrzymujących swoją barwę przez cały rok. W naszej ofercie szczepiony na paliku o wysokości ok. 80-100cm 

szt.
Kup
Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : wysokość szczepienia 80-100cm
Wysokość docelowa: 80cm
Szerokość docelowa : 80cm
Tempo wzrostu: wolnorosnąca
Nasłonecznienie : półcień
Mrozoodporność: całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: roślina jest tolerancyjna względem pH gleby
Pokrój rośliny: kulisty
Ubarwienie igieł: szare, niebieskawe, srebrzyste żółte, złociste

Świerk serbski Peve Tijn

- karłowy iglak o wielobarwnych igłach 


Świerk serbski Peve Tijn to wolnorosnąca odmiana świerku serbskiego. Jest to odmiana przybierająca kształt szerokiego stożka o nieregularnej powierzchni. Po 10 latach osiąga około 0,6m wysokości i 0,75m średnicy. Jego pędy są krótkie i sztywne, a przyrosty mają złociste zabarwienie. Posiada krótkie igły (5-10 mm), które z wierzchu są błyszczące i mają żółtozielony kolor, a od spodu srebrzyste z dwoma białymi paskami. Są one ułożone gęsto na pędach, skierowane nieco do góry, co daje ciekawy efekt dwubarwności. Roślina wymaga stanowiska półcienistego, gdyż w pełnym słońcu igły mogą ulegać uszkodzeniu. Najlepiej rośnie na glebach przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych o kwaśnym odczynie. Jest to odmiana w pełni mrozoodporna. Idealnie sprawdzi się w ogrodach przydomowych  i skalnych, a także na rabatach i wrzosowiskach. Nadaje się do sadzenia pojedynczo w wyeksponowanych miejscach. 

Zobacz także:

Wstecz

Drzewa i krzewy iglaste szczepione na paliku, iglaki w formie piennej

 

Rośliny iglaste szczepione na pniu w naszej szkółce roślin ozdobnych zajmują bardzo ważną pozycję. W sprzedaży posiadamy wiele odmian roślin w formie piennej.  Radzkie i kolekcjonerskie okazy, które nie łatwo spotkać w innych szkółkach i centrach ogrodniczych to nasza domena. Nasze drzewa i krzewy powstają metodą szczepienia. Wkładamy w naszą produkcję wiele pracy i starań żeby spełnić wysokie wymagania naszych klientów. Wszystkie sprzedawane rośliny są świetnie ukorzenione, zdrowe i zadbane. Zachęcamy do sprawdzenia naszego asortymentu. Posiadamy wiele odmian jałowców. świerków, sosen, jodeł, czy cyprysików. Iglaki w formie piennej mają bardzo szerokie zastosowanie - sprawdzą się jako ozdoba rabaty, element dekoracyjny w grupowych nasadzeniach, soliter posadzony w eksponowanym miejscu czy ozdoba tarasu czy balkonu w donicy. Co ważne - zaletą roślin szczepionych na pniu jest mała ilość zabiegów pielęgnacyjnych, które musimy przy nich wykonywać. W przeciwieństwie do roślin formowanych, rośliny szczepione   mają określony kształt, rozmiar i pokrój, który kształtuje się naturalnie.