Sosna górska (Pinus mugo)

Sosna górska - ORANGE SUN - Pinus mugo

Kod produktu: 837420
50,00
zł brutto

Sosna górska Orange Sun to karłowa odmiana o żółto-złotych końcówkach igieł. Pokrój początkowo płakokulisty, później nieregularny i krzaczasty. Polecana na skalniaki, przydomowe rabaty i do uprawy pojemnikowej. 

szt.
Kup
Pojemnik: C2/C3
Wysokość docelowa: 150cm
Szerokość docelowa : 150cm
Tempo wzrostu: roślina wolnorosnąca (karłowa)
Wymagania glebowe: przepuszczalna
Nasłonecznienie : stanowsiko słoneczne
Mrozoodporność: 4 - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: kulisty
Ubarwienie igieł: zielone / żółto-złociste

Sosna górska Orange Sun 

- odmiana z żółtymi końcówkami igieł 

Sosna górska Orange Sun to karłowa odmiana, której barwne igły z pewnością przyciągną uwagę. Zielone, posiadają  żółto-złociste końcówki. To wybarwienie najintensywniejsze jest jesienią oraz zimą, natomiast wiosną w okresie wegetacji ginie.  Ozdobę stanowią także brązowe szyszki , które pojawiają się w młodym  wieku. 


Odmiana przyjmuje początkowo pokrój płaskokulisty, natomiast później staje się nieregularna i krzaczasta. Po 10 latach osiąga ok. 1m wysokości i szerokości, natomiast roczny przyrost to ok. 5-10cm . 


Roślina jest bardzo łatwa w uprawie - radzi sobie na podłożu piaszczystym i ubogim. Preferowany odczyn lekko kwaśny. W pełni mrozoodpornaodporna na suszę. Wymaga stanowiska słonecznego

 

Pinus mugo Orange Sun to iglak, który świetnie sprawdza się w małych ogrodach przydomowych. Może być również ozdobą ogrodu skalnego czy skarpy. Nadaje się do uprawy pojemnikowej w donicach postawionych na balkonach czy na tarasie. Efektowne wybarwienie sprawa że nasza roślina zasługuje na eksponowane stanowisko
sosna górska orange sun

Zobacz także:

Wstecz

Sosna górska - szczepione odmiany kosodrzewiny w ofercie szkółki roślin 


Sosna górska to jeden z najpopularniejszych gatunków sosny, jaki można spotkać w naszych ogrodach. Inaczej kosodrzewina, lub kosówka właściwa charakteryzuje się zwartym pokrojem i powolnym wzrostem. W naturze najczęściej porasta zbocza gór - dlatego jest wytrzymała na skrajnie niekorzystne warunki atmosferyczne i glebowe.
Na rynku roślin ozdobnych, a także w ofercie naszego gospodarstwa ogrodniczego występuje bardzo dużo odmian sosny górskiej. Są one rozmnażane poprzez szczepienie - dlatego mamy pewność zachowania unikalnych cech protoplasty odmiany. Poszczególne szczepione odmiany sosny górskiej  są bardzo zróżnicowane - zarówno pod względem pokroju (krzaczaste, kuliste oraz stożkowe), jak również jeśli chodzi o kolor igieł (zielone, zielono-żółte, zielono-niebieski). Wszystkie cechują se powolnym wzrostem, dlatego są powszechnie wykorzystywane w małych ogrodach przydomowych. Ich naturalne miejsce to także nasadzeniach na skarpach i skalniakach, gdzie mogą świetnie wyeksponować swoje walory. Sosny górskie polecamy także do uprawy pojemnikowej , kompaktowe wymiary sprawią że są łatwe w pielęgnacji i nie zajmują dużo miejsca.