Sosna Jeffreya (Pinus jeffreyi)

Sosna Jeffreya - JOPPI - Pinus jeffreyi

Kod produktu: 566443
Producent: Szkółka Zacywilki
90,00
zł brutto

Sosna Jeffreyi Joppi to niewysoka odmiana o bardzo długich igłach. Popularna z racji jej egzotycznego wyglądu. Polecana w eksponowane miejsca. Preferuje stanowiska słoneczne. 

szt.
Kup
Pojemnik: C3
Wysokość sadzonki : 40-50cm
Wysokość docelowa: 200-300cm
Szerokość docelowa : 100-200cm
Tempo wzrostu: o umiarkowanej sile wzrostu
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: kulisty / jajowaty
Ubarwienie igieł: jasnozielone

Sosna Jeffreyi Joppi

-popularna odmiana o niesamowicie długich igłach

 

Sosna Jeffreyi Joppi to jedna z najładniejszych odmian sosny Jeffreya o nieco egzotycznym wyglądzie. Jest to odmiana wolno rosnąca, o pokroju kulistym i niezwykle długich igłach. W wieku 10 lat osiąga 1-2 m średnicy oraz 2-3m wysokości. Starsze rośliny wydłużają się i stają się bardziej owalne. Jest to krzew wielopniowy, o licznych, sztywnych i wzniesionych pędach, pokrytych promieniście ułożonymi igłami. Posiada jasnozielone igły, po 3 w pęczku. Są one cienkie, i bardzo długie nawet do 15-17cm, nieco zakrzywione, opadają w 3 roku. Roztarte wydzielają przyjemny, cytrynowy zapach. Jest to roślina dość odporna na klimat miejski. W wyjątkowo mroźne zimy może przemarzać. Wymaga słonecznych stanowisk i preferuje raczej żyzne gleby. Polecana do wszystkich ogrodów i do sadzenia w eksponowanych miejscach.

Zobacz także:

Wstecz

Sosna Jeffreya -  szczepione odmiany Pinus Jeffreyi w ofercie szkółki roślin

 

Sosna Jeffreya to drzewo iglaste pochodzące z Ameryki Północne. Porasta górskie rejony Meksyku, Kalifornii, Nevady oraz Oregonu. Podobna do sosny żółtej i często z nią mylona. Charakteryzuje se długimi igłami - o długości nawet 25cm. Pokrój stożkowy, korona słabo rozgałęziona. Kolejnym atrybutem sosny Jeffreya są olbrzymie szyszki, które pojawiają się na starszych drzewach.


Sosna Jeffreya posiada egzotyczną urodę, dlatego jest cenionym soliterem w ogrodach. Preferuje żyzne stanowiska, a młode rośliny wymagają okrycia w czasie bardzo mroźnej zimy. Dobrze natomiast toleruje zanieczyszczone miejskie powietrze, dlatego może stanowić ozdobę parków miejskich.
Do bardzo popularnych odmian sosny Jeffreya należy Joppi - jest to iglak o powolnym wzroście, i zwartym pokroju. Sosna Jeffreya Joppi polecana jest do ogrodów przydomowych o ograniczonej powierzchni.

Odmiany sosny Jeffreya w naszym gospodarstwie szkółkarskim rozmnażane są poprzez szczepienie. Do handlu oferujemy duże sadzonki w donicach, z doskonale rozwiniętym systemem korzeniowym. Prowadzimy sprzedaż stacjonarną oraz wysyłkową za pośrednictwem naszego sklepu internetowego.