Sosny

Sosny pochodzące z naszej szkółki roślin ozdobnych znajdą szerokie zastosowanie  w każdym ogrodzie. W ofercie posiadamy wiele odmian sosny górskiej/kosodrzewiny (karłowate), sosny egzotyczny takie jak himalajska czy pochodzące z Europy - pospolite czy bośniackie.  Ozdobne sosny mogę rosnąć w ogrodach skalnych, być świetną  ozdobą tych urządzonych w stylu orientalnym, lub sprawdzą się jako urozmaicenie wielobarwnej rabaty. W naszej szkółce roślin ozdobnych metodą szczepienia rozmnażam wiele cennych, wręcz kolekcjonerskich odmian sosny. Wszystkie sprzedawane przez nas drzewka pochodzą z uprawy doniczkowej, posiadają zamknięty układ korzeniowy i dzięki temu możemy dać Państwu gwarancję szybkiego wzrostu zakupionej rośliny. 

Sosna górska - kosodrzewina OPHIR - Pinus mugo

Kod produktu: 201
Producent: Szkółka Zacywilki
50,00
zł brutto

Sosna górska Ophir to karłowy krzew, o intensywnie złotych igłach zwłaszcza w sezonie zimowym. W ogrodzie znajdzie bardzo wiele zastosowań. Nie jest wymagająca i nie potrzebuje zabiegów pielęgnacyjnych. W ofercie szkółki świetnie ukorzenione rośliny w dużej donicy.

szt.
Kup
Pojemnik: C3
Wysokość sadzonki : 35cm
Wysokość docelowa: 50-60cm (po 10 latach)
Szerokość docelowa : 100cm (po 10 latach)
Tempo wzrostu: wolno rosnący
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: 5b
PH Gleby: odczyn lekko kwaśny
Pokrój rośliny: kulisty
Ubarwienie igieł: wiosną i latem zielone, jesienią i zimą złote

Sosna Ophir

- karłowa odmiana o przebarwiających się na złoty kolor igłach


Sosna „Ophir“ (Pinus mugo) jest odmianą kosodrzewiny (sosony górskiej). Swoją nawzę zawdzięcza krainie „Ophir/Ofir“ skąd w czasach biblijnych sprowadzano złoto. Do handlu została wprowadzona w 1975 roku, a wyselekcjonował ją w Holandii K.J. Kraan.
 Roślina charakteryzuje się niskim i płożącym wzrostem oraz zwartym pokrojem. Na początku ma kształt zaokrąglony, później jest bardziej krzaczasta. W ciągu 10 lat „Ophir“ osiąga 50-60cm wysokości przy 1 metrze średnicy.  Sosna posiada długie igły, które lekko wyginają się na stronie słonecznej, by w cieniu przybrać kształt prosty. Igły są tutaj bardzo ważne – stanowią podstawowy element dekoracyjny tej rośliny. Roślina zaczyna się przebarwiać w drugiej połowie sierpnia. Intensywny żółty kolor utrzymuje się przez zimę. Wiosną natomiast igły stają się bardziej zielone.
 Jeśli chodzi o wymagania glebowe to śmiało można stwierdzić, że roślina powinna się udać na każdym rodzaju podłoża. Przy wyborze miejsca dla tej rośliny warto zwrócić uwagę by było to stanowisko słoneczne.
 Sosna jest odporna na mróz, dobrze znosi zanieczyszczenia powietrza oraz podwyższone zasolenie podłoża. Przed posadzeniem dobrze jest też zamoczyć donicę w wiadrze z wodą by bryła korzeniowa odpowiednio nasiąkła.
Niezwykły wygląd tej rośliny sprawia, że pięknie prezentuje się w sceneriach zimowych. Sosna używana jest do nasadzeń w ogrodach przydomowych, w ogrodach skalnych, na wrzosowiskach. Może także rosnąć w pojemnikach.

 

Transport roślin - przy zamówieniach powyżej 1000zł - GRATIS w promieniu max 100km

Szkółka Zacywilki oferuje transport zakupionego materiału roślinnego, który w przypadku zamówień powyżej 1000zł jest darmowy. Warunkiem koniecznym jest w tym wypadku odległość do punktu docelowego nie przekraczająca 100km. W innych przypadkach koszt dowozu roślin jest wyceniany indywidualnie i zależy głownie od długości trasy.

W przypadku zamówień na odległość zapewniamy profesjonalną opiekę sprzedażową. Zapytania prosimy kierować na adres e-mail - kontakt@szmaragdoweogrody.pl, lub nr tel 665 778 244. Podsyłamy dodatkowe zdjęcia, oraz udzielamy wyczerpujących odpowiedzi na pytania dotyczące naszego materiału roślinnego.

Zobacz także:

Wstecz