Sosny

Sosny pochodzące z naszej szkółki roślin ozdobnych znajdą szerokie zastosowanie  w każdym ogrodzie. W ofercie posiadamy wiele odmian sosny górskiej/kosodrzewiny (karłowate), sosny egzotyczny takie jak himalajska czy pochodzące z Europy - pospolite czy bośniackie.  Ozdobne sosny mogę rosnąć w ogrodach skalnych, być świetną  ozdobą tych urządzonych w stylu orientalnym, lub sprawdzą się jako urozmaicenie wielobarwnej rabaty. W naszej szkółce roślin ozdobnych metodą szczepienia rozmnażam wiele cennych, wręcz kolekcjonerskich odmian sosny. Wszystkie sprzedawane przez nas drzewka pochodzą z uprawy doniczkowej, posiadają zamknięty układ korzeniowy i dzięki temu możemy dać Państwu gwarancję szybkiego wzrostu zakupionej rośliny. 

Sosna Jeffreya - JOPPI - Pinus jeffreyi

Kod produktu: 566443
Producent: Szkółka Zacywilki
90,00
zł brutto

Sosna Jeffreyi Joppi to niewysoka odmiana o bardzo długich igłach. Popularna z racji jej egzotycznego wyglądu. Polecana w eksponowane miejsca. Preferuje stanowiska słoneczne. 

szt.
Kup
Pojemnik: C3
Wysokość sadzonki : 40-50cm
Wysokość docelowa: 200-300cm
Szerokość docelowa : 100-200cm
Tempo wzrostu: o umiarkowanej sile wzrostu
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: kulisty / jajowaty
Ubarwienie igieł: jasnozielone

Sosna Jeffreyi Joppi

-popularna odmiana o niesamowicie długich igłach

 

Sosna Jeffreyi Joppi to jedna z najładniejszych odmian sosny Jeffreya o nieco egzotycznym wyglądzie. Jest to odmiana wolno rosnąca, o pokroju kulistym i niezwykle długich igłach. W wieku 10 lat osiąga 1-2 m średnicy oraz 2-3m wysokości. Starsze rośliny wydłużają się i stają się bardziej owalne. Jest to krzew wielopniowy, o licznych, sztywnych i wzniesionych pędach, pokrytych promieniście ułożonymi igłami. Posiada jasnozielone igły, po 3 w pęczku. Są one cienkie, i bardzo długie nawet do 15-17cm, nieco zakrzywione, opadają w 3 roku. Roztarte wydzielają przyjemny, cytrynowy zapach. Jest to roślina dość odporna na klimat miejski. W wyjątkowo mroźne zimy może przemarzać. Wymaga słonecznych stanowisk i preferuje raczej żyzne gleby. Polecana do wszystkich ogrodów i do sadzenia w eksponowanych miejscach.

Zobacz także:

Wstecz