Sosny

Sosny pochodzące z naszej szkółki roślin ozdobnych znajdą szerokie zastosowanie  w każdym ogrodzie. W ofercie posiadamy wiele odmian sosny górskiej/kosodrzewiny (karłowate), sosny egzotyczny takie jak himalajska czy pochodzące z Europy - pospolite czy bośniackie.  Ozdobne sosny mogę rosnąć w ogrodach skalnych, być świetną  ozdobą tych urządzonych w stylu orientalnym, lub sprawdzą się jako urozmaicenie wielobarwnej rabaty. W naszej szkółce roślin ozdobnych metodą szczepienia rozmnażam wiele cennych, wręcz kolekcjonerskich odmian sosny. Wszystkie sprzedawane przez nas drzewka pochodzą z uprawy doniczkowej, posiadają zamknięty układ korzeniowy i dzięki temu możemy dać Państwu gwarancję szybkiego wzrostu zakupionej rośliny. 

Sosna Wejmutka - GREEN TWIST - Pinus strobus

Kod produktu: 9855412
Producent: Szkółka Zacywilki
90,00
zł brutto

Grenn Twist to kulista i wolnorosnąca odmiana sosny wejmutki. Jej cechą charakterystyczną jest poskręcana, długa igła o srebrzysto-niebieskim zabarwieniu. Polecanan na rabaty, skalniaki i do pojemników.

szt.
Kup
Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : 30cm
Wysokość po 10 lat. : 50cm
Szerokość po 10 lat. : 50cm
Tempo wzrostu: wolno-rosnąca
Wymagania glebowe: gleby lekkie i przepuszczalne
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
Mrozoodporność: całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: odczyn lekko kwaśny
Pokrój rośliny: płaskokulisty
Ubarwienie igieł: szare, niebieskawe, srebrzyste

Sosna wejmutka Green Twist
- karłowy iglak o  fantazyjnie poskręcanych igłach


Sosna wejmutka Green Twist to stosunkowo nowa odmiana powstała w wyniku  wyselekcjonowania czarciej miotły znalezionej na sośnie wejmutce Tortulosa. Cechuje się karłowymi rozmiarami, płaskokulistym kształtem oraz długimi, miękkimi i zakręconymi igłami. Korona gęsta, niezbyt regularna. Docelowa średnica to 0,8cm, wysokość 0,6m. Sosna wejmutka Green Twist jest mało wymagająca i  odporna na mróz. Preferuje gleby  przepuszczalne i lekkie o odczynie lekko kwaśnym. Stanowisko słoneczne.
Wygląd sosny Green  Twist jest bardzo charakterystyczny i niepowtarzalny. Przypadnie do gustu z pewnością osobom , które poszukują ciekawych i nieszablonowych iglaków. Z racji kompaktowych wymiarów może być wykorzystana jako ozdoba małego ogródka przydomowego czy skalniaka. Ciekawym pomysłem jest również posadzenie w ozdobnej donicy  wykorzystanie do dekoracji balkonu, tarasu czy wejścia do domu.

Zobacz także:

Wstecz