Sosny

Sosny pochodzące z naszej szkółki roślin ozdobnych znajdą szerokie zastosowanie  w każdym ogrodzie. W ofercie posiadamy wiele odmian sosny górskiej/kosodrzewiny (karłowate), sosny egzotyczny takie jak himalajska czy pochodzące z Europy - pospolite czy bośniackie.  Ozdobne sosny mogę rosnąć w ogrodach skalnych, być świetną  ozdobą tych urządzonych w stylu orientalnym, lub sprawdzą się jako urozmaicenie wielobarwnej rabaty. W naszej szkółce roślin ozdobnych metodą szczepienia rozmnażam wiele cennych, wręcz kolekcjonerskich odmian sosny. Wszystkie sprzedawane przez nas drzewka pochodzą z uprawy doniczkowej, posiadają zamknięty układ korzeniowy i dzięki temu możemy dać Państwu gwarancję szybkiego wzrostu zakupionej rośliny. 

Sosna drobnokwiatowa - FUKAI -Pinus parviflora

Kod produktu: 87342
Producent: Szkółka Zacywilki
80,00
zł brutto

Sosna drobnokwiatowa Fukai to odmiana o orientalnym wyglądzie chętnie wykorzystywana w ogrodach japońskich i nowoczesnych.Jej cechą charakterystyczna jest niebieski kolor igieł z kremowymi przebarwieniami. 

szt.
Kup
Pojemnik: C5
Wysokość po 10 lat. : 150cm
Szerokość po 10 lat. : 100cm
Tempo wzrostu: o powolny wzroście
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : słońce
Mrozoodporność: 6A
PH Gleby: odczyn lekko kwaśny, obojętny
Pokrój rośliny: luźny pokrój
Ubarwienie igieł: niebiesko-kremowe

Sosna drobnokwiatowa Fukai

- orientalny wygląd pasuje do ogrodów nowoczesnych i japońskich

 

Sosna drobnokwiatowa Fukai to efektowna odmiana, której cechą charakterystyczną są kremowe przebarwienia na igłach. Pokrój luźny i nieregularny, tempo wzrostu powolne. Po 10 latach osiąga 1,5m wysokości i 1, szerokości. Igły zebrane po 5 w pęczku, delikatnie poskręcane. Ich wyjątkowy kolor niebiesko - pstry przyciąga uwagę i wyróżnia się wśród ogrodowej zieleni.
Roślina wybitnie światłolubna. Poza tym nie ma specjalnych wymagań i bardzo dobrze rośnie na większości typów gleby. Roślina jest mrozoodporna na terenie całego kraju.
Odmiana tej sosny to prawdziwa perełka. Jako odmiana karłowa doskonale nadaje się na skalniaki, do niewielkich ogródków a także do uprawy w donicach. Z racji swoje "orientalnego wyglądu" jest doskonała do ogrodów japońskich i nowoczesnych. Polecamy sadzenie jej w eksponowanych miejscach.

Zobacz także:

Wstecz