Sosny

Sosny pochodzące z naszej szkółki roślin ozdobnych znajdą szerokie zastosowanie  w każdym ogrodzie. W ofercie posiadamy wiele odmian sosny górskiej/kosodrzewiny (karłowate), sosny egzotyczny takie jak himalajska czy pochodzące z Europy - pospolite czy bośniackie.  Ozdobne sosny mogę rosnąć w ogrodach skalnych, być świetną  ozdobą tych urządzonych w stylu orientalnym, lub sprawdzą się jako urozmaicenie wielobarwnej rabaty. W naszej szkółce roślin ozdobnych metodą szczepienia rozmnażam wiele cennych, wręcz kolekcjonerskich odmian sosny. Wszystkie sprzedawane przez nas drzewka pochodzą z uprawy doniczkowej, posiadają zamknięty układ korzeniowy i dzięki temu możemy dać Państwu gwarancję szybkiego wzrostu zakupionej rośliny. 

Sosna wejmutka - PENDULA - Pinus Strobus

Kod produktu: 837332
Producent: Szkółka Zacywilki
60,00
zł brutto

Sosna wejmutka Pendula to oryginalna, płacząca odmiana. Wysokość jej zależy od tego do którego momentu będziemy ja prowadzić (nie wytwarza przewodnika). Igły dekoracyjne - miękkie, długie zebrane po 5 w pęczku. 

szt.
Kup
Pojemnik: C3
Wysokość sadzonki : 50cm
Wysokość po 10 lat. : 3m
Wysokość docelowa: 5-10m
Tempo wzrostu: o umiarkowanej sile wzrostu
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa, próchnicza
Nasłonecznienie : stanowsiko słoneczne
Mrozoodporność: 5A
PH Gleby: odczyn lekko kwaśny
Pokrój rośliny: płaczący
Ubarwienie igieł: jasnozielone / srebrzyste / niebieskie

Sosna wejmutka Pendula 

- połączenie delikatności i płaczącej formy

 

 

Sosna wejmutka Pendula to intrygująca odmiana o płaczącym pokroju. Nie wytwarza sztywnego przewodnika, wszystkie pędy zwisają do dołu, szeroko się rozkładając - bez podwiązywania i podpory będzie płożyła się po ziemi. Zabieg ten należy wykonywać aż do osiągnięcia oczekiwanej wysokości. Z upływem lat roślina przybiera oryginalną formę stając się ogrodową perełką. Tempo wzrostu umiarkowane - jej roczny przyrost to 30-50cm. Docelowa wysokość od 5m do 10m. Igły bardzo dekoracyjne - długie, miękkie w dotyku, kolor zielony / szaro-niebieski. Zebrane po 5  w pęczku. 

Sosna wejmutka Pendula nie ma szczególnych wymagań co do gleby. Powinna być ona przepuszczalna, dobrze zdrenowana - źle znosi zalania i zbyt mokre stanowiska, ale jest również wrażliwa na suszę. Stanowisko słoneczne. 

Z racji swojej wybitnych walorów dekoracyjnych , warto sadzić w eksponowanych miejscach - na przykład centralnych miejscach ogrodu / parku. Jej orientalny wygląd świetnie wpasuje się w skład ogrodów japońskich. Świetnym pomysłem może być jej wkomponowanie do ogrodu skalnego

Zobacz także:

Wstecz