Sosny

Sosny pochodzące z naszej szkółki roślin ozdobnych znajdą szerokie zastosowanie  w każdym ogrodzie. W ofercie posiadamy wiele odmian sosny górskiej/kosodrzewiny (karłowate), sosny egzotyczny takie jak himalajska czy pochodzące z Europy - pospolite czy bośniackie.  Ozdobne sosny mogę rosnąć w ogrodach skalnych, być świetną  ozdobą tych urządzonych w stylu orientalnym, lub sprawdzą się jako urozmaicenie wielobarwnej rabaty. W naszej szkółce roślin ozdobnych metodą szczepienia rozmnażam wiele cennych, wręcz kolekcjonerskich odmian sosny. Wszystkie sprzedawane przez nas drzewka pochodzą z uprawy doniczkowej, posiadają zamknięty układ korzeniowy i dzięki temu możemy dać Państwu gwarancję szybkiego wzrostu zakupionej rośliny. 

Sosna górska - kosodrzewina -WINTER GOLD - Pinus mugo

Kod produktu: 16342
Producent: Szkółka Zacywilki
60,00
zł brutto

Sosna górska Winter Gold to odmiana, która wybarwia się na piękny złotozielony kolor. Wspaniała ozdoba rabaty, skalniaka, czy przydomowej donicy. W sprzedaży szkółkowana, świetnie ukorzeniona roślina w dużej donicy.

szt.
Kup
Pojemnik: C3
Wysokość sadzonki : 30-40cm
Wysokość docelowa: 100cm
Szerokość docelowa : 130cm
Tempo wzrostu: wolno rosnący
Wymagania glebowe: przepuszczlana, żyzna, piaszczysta
Nasłonecznienie : stanowsiko słoneczne
Mrozoodporność: 4 - całkowicie mrozoodporna. Można sadzić w całej Polsce.
PH Gleby: kwaśna, lekko kwaśna
Pokrój rośliny: kępiasty
Ubarwienie igieł: wiosną zielone, jesienią złotozielone

Sosna Winter Gold - karłowata odmiana, przebarwiająca się na złoty kolor


„Winter Gold“ jest odmianą karłowatą sosny górskiej. Swój przysadzisty wygląd zawdzięcza zasłaniającym podstwę gałęziom, które wręcz ścielą się po podłożu. Odmiana ta, w okresie zimowym zmienia wybarwienie czterocentymetrowych igieł z zielonego na lekko żółty. Nie oznacza to jednak, że odejmuje tej to uroku.
 Roślina ta szczególnie wymaga mocno nasłonecznionego stanowiska, jednak toleruje nie zbyt długie maksymalnie dwugodzinne zacienienie. Z drugiej strony jednak ma bardzo małe wymagania dotyczące gleby. Potrafi bezproblemowo dostosować się środowiska. Poradzi sobie zarówno na torfowiskach jak i skałach wapiennych.
Dobrze znosi niedobory wody oraz suche i zanieczyszczone spalinami powietrze miejskie.  Najlepiej jednak rozwija się w pobliżu zbiorników wodnych, dzięki którym powietrze jest wilgotniejsze. Jak każda sosna, ta również, jest całkowicie mrozoodporna. Po 10 latach wymiary iglaka osiągają 1 m wysokości i 1,3 m szerokości.
Odmiana „Winter Gold“ jest rośliną idealną dla każdej zapracowanej osoby, która nie ma czasu na codzienną pielęgnację swej rabaty. Nie ma szczególnych wymagań, za to jest wspaniałą ozdobą.
 Świetnie prezentuje się solo, jak i na wrzosowiskach, w towarzystwie hortensji lub miskantów. Optymalny okres sadzenia sosny górskiej „Winter Gold“ przypada na okres od początku kwietnia do początku sierpnia. Warto wtedy też dodatko zakwasić ziemię, w której iglak będzie sadzony.

Zobacz także:

Wstecz