Sosny

Sosny pochodzące z naszej szkółki roślin ozdobnych znajdą szerokie zastosowanie  w każdym ogrodzie. W ofercie posiadamy wiele odmian sosny górskiej/kosodrzewiny (karłowate), sosny egzotyczny takie jak himalajska czy pochodzące z Europy - pospolite czy bośniackie.  Ozdobne sosny mogę rosnąć w ogrodach skalnych, być świetną  ozdobą tych urządzonych w stylu orientalnym, lub sprawdzą się jako urozmaicenie wielobarwnej rabaty. W naszej szkółce roślin ozdobnych metodą szczepienia rozmnażam wiele cennych, wręcz kolekcjonerskich odmian sosny. Wszystkie sprzedawane przez nas drzewka pochodzą z uprawy doniczkowej, posiadają zamknięty układ korzeniowy i dzięki temu możemy dać Państwu gwarancję szybkiego wzrostu zakupionej rośliny. 

Sosna czarna - HELGA - Pinus nigra

Kod produktu: 15678
Producent: Szkółka Zacywilki
60,00
zł brutto

Sosna czarna Helga (Pinus Nigra) to niewysoka, dekoracyjna odmiana o szerokostożkowym kształcie. Igły sztywne, ciemnozielone. Bardzo pięknie prezentuje się w przydomowych ogródkach. Sosna pozyskana metodą szczepienia, bardzo dobrze ukorzeniona i zahartowana sadzonka.

szt.
Kup
Wysokość docelowa: 100-150cm
Tempo wzrostu: wolno rosnący
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: 5B - całkowicie mrozoodporna. Można sadzić w całej Polsce.
PH Gleby: odczyn lekko kwaśny
Pokrój rośliny: szerokostożkowy
Ubarwienie igieł: zielone cały rok

Sosna czarna Helga

- karłowa odmiana, o ciemnozielonych, dekoracyjnych igłach


Sosna „Helga“ to odmiana bardzo dekoracyjna. Ozdobą są tutaj jasne pąki, zabarwione na białawy kolor. Odkrył ją Dr Simon z Niemiec. „Helga“ jest odmianą karłową sosny czarnej. Ma nieregularny kształt. Charakteryzuje się bardzo powolnym wzrostem. Po 10 latach osiąga do 0,5m średnicy. Roślina posiada sztywne i kłujące igły.
Sosna jest tolerancyjna względem podłoża. Doskonale czuje się w miejscach nasłonecznionych – warto o tym pamiętać przy wyborze miejsca dla niej w naszym ogrodzie. Dodatkowo, roślina jest odporna na mrozy oraz zmienne warunki klimatyczne. Przed posadzeniem dobrze jest zanużyć donicę w wiadrze z wodą. Wówczas bryła korzeniowa dobrze nasiąknie i tym samym zaadaptuje się w nowym środkowisku.
 Doskonała propozycja dla osób „zabieganych“, ponieważ nie wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. W związku z tym, że jest odporna na przemysłowe zanieczyszczenia powietrza jest idealna do nasadzeń w ramach zieleni miejskiej: w parkach czy skwerkach. Sosna „Helga“ dobrze prezentuje się także pojedyńczo i w grupach, w  ogrodach przydomowych lub ogrodach skalnych. Roślina polecana jest także do uprawy w pojemnikach.

Zobacz także:

Wstecz