Świerki

Świerk pospolity - ACROCONA - Picea Abies

Kod produktu: 837451
Producent: Szkółka Zacywilki
60,00
zł brutto

Świerk pospolity Acrocona to popularna odmiana, wyróżniająca się młodymi różowymi szyszkami na  końcach pędów. Wzrost umiarkowany, pokrój szerokostożkowy. Świetna jako soliter, polecana do ogrodów przydomowych. 

szt.
Kup
Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : 60cm
Wysokość docelowa: 500cm
Szerokość docelowa : 500cm
Tempo wzrostu: wolno rosnący
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: 4 - całkowicie mrozoodporna, można sadzić w całej Polsce.
PH Gleby: lekko kwaśna, kwaśna
Ubarwienie igieł: zielone, czerwone szyszki na końcach pędów
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna

Świerk pospolity Acrocona 

- odmiana której pędy zakończone są różowymi szyszkami 

Świerk pospolity Acrocona to ciekawa odmiana świerka pospolitego, która tworzy zwarte,  zielone stożki. Iglak posiada krótkie, bo około 5 mm, matowe igły, które obrastają pędy. Są one drobne, sztywne i kłujące o zielonym lub zielonoszarym wybarwieniu. Pędy rośliny są częściowo uniesione ku górze, a częściowo przewieszające się ku dolnej części drzewa. Kompaktowy pokrój iglaka nadają mu gęsto ułożone pędy, które dokładnie skrywają wnętrze iglaka. Jest to roślina dość wolno rosnąca, bo po 10 latach dorasta do 4m wysokości i 3m szerokości. Atrakcją odmiany są pojawiające się u młodych roślin ozdobne różowe szyszki na końcach sztywnych pędów. Preferuje stanowiska w pełnym słońcu, osłonięte od wiatru. Poradzi sobie także w półcieniu. Sprzyja mu wilgotne powietrze, więc będzie dobrze rósł blisko zbiorników wodnych. Kiedy nie możemy zapewnić mu takich warunków, należy pamiętać o częstym podlewaniu i zraszaniu rośliny. Najlepiej rosną na żyznych glebach o lekko kwaśnym lub kwaśnym pH. Drzewo jest mrozoodporne, ale źle reaguje na zanieczyszczone powietrze. Idealnie sprawdzi się na rabatach i wrzosowiskach. 

Zobacz także:

Wstecz

Świerki ozdobne - bogaty wybór w ofercie naszej szkółki roślin

Świerki to rodzaj roślin ozdobnych, których nie mogło zabraknąć w naszej szkółce drzew i krzewów. W naszej ofercie znajduje się wiele odmian, które trafią w gusta każdego miłośnika ogrodów. Klasyczny obraz świerka to wysokie drzewo o stożkowatym pokroju i wiecznie zielonych igłach. Zwłaszcza efektownie wygląda wiosną, kiedy młode przyrosty, kontrastują ze starymi igłami. Przeglądając nasz asortyment znajdą Państwo wiele oryginalnych odmian świerków, których obraz nieco różni się od pierwowzoru. Nasze świerki mają cechy pasujące do ogrodów małych i dużych, skalnych czy strukturalnych - po prostu wszędzie. Ogromną popularnością cieszą się odmiany świerk srebrnego. Polecamy również świerki serbskie, pospolite czy kłujące Do małych ogrodów polecamy świerki karłowe, lub gniazdkowe, przy czym zaznaczamy że ich wykorzystanie może być znacznie szersze. Wysoki i majestatyczny świerk z powodzeniem posłuży jako drzewo soliterowe. Ze świerków można również stworzyć zieloną ścianę i wykorzystać na żywopłot. Zapraszamy do obejrzenia naszej oferty sadzonek świerk

 


Świerki ozdobne nasze gospodarstwo szkółkarskie oferuje sprzedaż stacjonarną i wysyłkową

Prowadzimy sprzedaż świerków ozdobnych w naszym punkcie sprzedaży w Zacywilkach - zapraszamy szczególnie klientów z województwa łódzkiego - Łodzi , Skierniewic, Łowicza, Koluszek i Brzezin, Rawy Mazowieckiej, Zgierza, Pabianic i okolic. Prowadzimy również sprzedaż wysyłkową świerków i innych roślin ozdobnych. W naszej ofercie znajdziemy wiele egzemplarzy unikatowych i kolekcjonerskich, niedostępnych w ofercie innych centr ogrodniczych. Zapraszmy do współpracy projektantów zieleni - przy stałej współpracy oferujemy atrakcyjne rabaty cenowe.