Tawuły

Tawuła japońska GOLDMOUND - Spirea Japonica

Kod produktu: 7653222
Producent: Szkółka Zacywilki
10,00
zł brutto

Tawuła japońska Goldmound to płaskokulista odmiana o cytrynowo żółtych liściach. Jej zaletą jest szerokie spektrum zastosowań,. Sprawdzi się na szpalerach,  rabatach, skalniakach czy donicach. Nie ma specjalnych wymagań, dobrze znosi cięcie oraz jest odporna na choroby i suszę.

szt.
Kup
Pojemnik: C2
Wysokość docelowa: 60cm
Szerokość docelowa : 60cm
Tempo wzrostu: umiarkowane tempo wzrostu
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : słońce/półcień
Mrozoodporność: 4 - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: półkulisty
Ubarwienie liści: cytrynowe, żółte, pomarańczowe
Porwa kwitnienia : od czerwca do lipca
Kolor kwiatów: jasnoróżowe

Tawuła japońska Goldmound

- kulista odmiana o cytrynowym zabarwieniu liści

 

Tawuła japońska Goldmound to półkulista odmiana o bardzo szerokim przeznaczeniu. Doskonale spełnia się w roli elementu rabaty, posadzona w szpalerze czy żywopłocie, roślina okrywowa na skarpie, ozdoba balkonu w donicy, czy jako urozmaicenie trawnika czy wrzosowiska. Jest wielozadaniaowa, ale także łatwa w uprawie. Toleruje każdy rodzaj podłoża - od gleby próchniczej po piaszczysto-gliniastą. Nie straszna jej susza, choć preferuje podłoże lekko wilgotne. Odpowiednie dla niej stanowisko to słońce, lub półcień.
Tawuła japońska Goldmound jest złocistożółta przez prawie cały sezon -jesienią liście delikatnie matowieją, przyjmując pomarańczowy kolor. Pierwsze przyrosty pojawiają się już wczesną wiosną i są bardzo dekoracyjne ze względu na soczystą jasną - cytrynową barwę.
Tak jak innym odmianom tawuł służy jej silne cięcie. Zabieg wykonujemy wczesną wiosną, to dzięki niemu krzew zachowa ładny, zwarty pokrój.

Zobacz także:

Wstecz