Żywotniki - thuje

Żywotnik zachodni - GOLDEN TUFFET - Thuja occidentalis

Kod produktu: 983311
Producent: Szkółka Zacywilki
12,00
zł brutto

Golden Tuffet to oryginalna odmiana thuji - o cienkich  pędach  w kolorze żółto-pomorańczowej. Ten karłowy iglak jest świetny do nasadzeń rabatowych, jako ozdoba w pojemnikach i donicach czy na niskie szpalery. Zdrowa i zadbana sadzona prosto z wykwalifikowanego gospodarstwa szkółkarskiego.

szt.
Kup
Wysokość po 10 lat. : 30cm
Szerokość po 10 lat. : 60cm
Wysokość docelowa: 60cm
Szerokość docelowa : 120cm
Tempo wzrostu: wolno-rosnąca
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : słońce/półcień
Mrozoodporność: 6A
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: poduszkowaty
Ubarwienie igieł: żółto - pomarańczowe

Thuja Golden Tuffet

- karłowy iglak o oryginalnym pomarańczowo-złotym zabarwieniu pędów

 

 

Żywotnik zachodni „Golden Tuffet” to karłowata odmiana iglaka o wyjątkowo delikatnych i cienkich pędach oraz oryginalnym żółtopomarańczowym kolorze. Warto również wiedzieć, że to roślina odporna i sprawdzona. Odmiana „Golden Tuffet” wyróżnia się przede wszystkim zwartym i regularnym pokrojem, przypomina ona nieco poduchę. Niestety, tempo wzrostu jest raczej powolne. 10-letnia roślina osiąga jedynie ok.30 cm wysokości i 60 cm szerokości. Pędy są krótkie i delikatne, pokryte miękkimi, małymi igiełkami, które wyginają się lekko na końcach. Roślina przybiera przez to płaczący wygląd. Kolejną cechą wyróżniającą odmianę „Golden Tuffet” to piękne złotopomarańczowe zabarwienie. Intensywność koloru największa jest na młodych przyrostach, które później lekko zielenieją, by jesienią wreszcie zbrązowieć. Wymagania glebowe żywotnika zachodniego są raczej przeciętne. Najlepiej czuć się będzie na podłożu przypuszczalnym, żyznym, wapiennym lub piaszczysto-gliniastym. Do prawidłowego rozwoju niezbędna jest również dość wysoka wilgotność gleby oraz powietrza. Dobrze radzą sobie na stanowiskach słonecznych lub w lekkim półcieniu. Tuje te są również odporne na mrozy, słabo jednak znoszą wysuszające mroźne wiatry i otwarte przestrzenie. Niebezpieczna jest dla niech również susza fizjologiczna w czasie zimy. Odmiana „Golden Tuffet” dobrze znosi formowanie i przycinanie. Idealnie sprawdzi się jako element roślinności miejskiej, zanieczyszczone powietrze nie jest dla niej problemem. Z uwagi na niedużą wielkość bardzo dobrze będzie wyglądać również zasadzona w pojemniku na tarasie lub balkonie.

Zobacz także:

Wstecz

Sprzedaż thuji - bezpośrednio od gospodarstwa szkółkarskiego

Żywotnik zachodni (thuja) to jedna z najbardziej rozpowszechnionych roślin ozdobnych w naszym otoczeniu. Można je spotkać praktycznie wszędzie. Doskonale sprawdzają się jako żywopłot, na szpaler, do nasadzeń rabatowych, do donic, na cmentarze czy parki miejskie. Thuja to roślina bardzo odporna i łatwa w uprawie. Thuja świetnie zanosi zanieczyszczenie powietrza, nie straszny jej mróz, można ją dowolnie przycinać i formować. Z racji płytkiego systemu korzeniowego, należy pamiętać jedynie o regularnym podlewaniu w czasie suszy

Bogactwo odmian thuji w sprzedaży

Występują żywotniki o pokroju kulistym, stożkowatym czy kolumnowym. O kolorze łusek zielonym, lub delikatnie przebarwiające się na złoty czy brązowy kolor. Najpopularniejszą odmianą thuji jest prawdopodobnie Smaragd wykorzystywany zwłaszcza na żywopłoty i szpalery. Często można spotkać w naszym otoczeniu również thuje Barbant, Suknist czy Columna. Z thuj o kulistym pokroju przeważają odmiany takie jak Danica, Hoseri, Teddy, czy Golden Globe.

Sadzonki thuji - podstawa to rozwinięty system korzeniowy

W naszej szkółce roślin ozdobnych sprzedajemy jedynie sadzonki thuji  z rozwiniętym układem korzeniowym. Kupując u nas drzewko masz gwarancję szybkiego i zdrowego wzrostu. Nasze rośliny można sadzić w grunt przez cały sezon od marca do listopada. Ponadto nasze thuje są przystosowane  do polskich warunków klimatycznych, pozbawione chorób oraz grzybów.

Sprzedaż tuji - gospodarstw szkółkarskie - województwo łódzkie

Szkółka roślin zaprasza klientów z województwa łódzkiego i okolic. Prowadzimy dystrybucje tuji i innych drzew oraz krzewów ozdobnych na terenie takich miast i miejscowości jak Łódź, Skierniewice, Łowicz, Brzeziny, Głowno, Stryków, Koluszki, Andrespol, Zgierz i Pabianice. Oferujemy również transport zakupionego materiału roślinnego, w tym thuji. Zapraszamy w tym celu do kontaktu z działem sprzedaży naszej szkółki roślin.