Żywotniki - thuje

Żywotnik olbrzymi - WHIPCORD - Thuja plicata

Kod produktu: 8237466
Producent: Szkółka Zacywilki
15,00
zł brutto

Thuja Whipcord to oryginalna roślina, która świetnie sprawdzi się posadzona w małym ogródku czy donicy. Jej sznurkowate pędy zwieszają się przyjmując pokrój kopulasty. Po 10 latach osiąga ok. 30cm wysokości i 60cm szerokości. Nie ma specjalnych wymagań i jest tolerancyjna co do pH.

szt.
Kup
Wysokość po 10 lat. : 30cm
Szerokość po 10 lat. : 60cm
Wysokość docelowa: 80cm
Szerokość docelowa : 80cm
Tempo wzrostu: wolno-rosnąca
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : słońce/półcień
Mrozoodporność: 6A
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: kopulasty
Ubarwienie igieł: zielone cały rok
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna, wilgotna

Thuja Whipcord

- karłowy igla przypominający kępę trawy

 

Żywotnik olbrzymi Whipcord to osobliwa odmiana, która cechuje się zupełnie odmiennym wyglądem niż dobrze znane nam thuje. Iglak o kopulastym pokroju, jego główną ozdobą są sznurkowe pędy. Kolor zielony utrzymuje się przez cały rok (zimą delikatnie brunatnieje) Karłowa roślina - osiąga po 10 latach ok. 30cm wysokości i 60cm szerokości, docelowo dorastając do 80cm wysokości oraz szerokości.
Najlepiej rośnie na glebach żyznych, przepuszczalnych o umiarkowanej wilgotności. Dobrze toleruje także gleby piaszczyste oraz lekkie, wymaga wtedy podlewania w okresach suszy. Stanowisko najlepiej słoneczne, choć poradzi sobie także w zacienieniu. Jest odporny na niskie temperatury, choć nie lubi mroźnych wiatrów.
Thuja Whipcord świetnie wygląda jako ozdoba w donicy czy pojemniku. Polecamy ją do małych ogrodów, ajo element wielokolorowej rabaty cy skalniak. Jej wygląd przypomina kępę trawy dlatego doskonal wpisuje się w panujące na rynku trendy. W sprzedaży mżemy znaleźć także formę thuji Whipcord szczepioną na pniu - bardzo popularną z racji orientalnego wyglądu.

 

 

thuja whipcord

Zobacz także:

Wstecz

Sprzedaż thuji - bezpośrednio od gospodarstwa szkółkarskiego

Żywotnik zachodni (thuja) to jedna z najbardziej rozpowszechnionych roślin ozdobnych w naszym otoczeniu. Można je spotkać praktycznie wszędzie. Doskonale sprawdzają się jako żywopłot, na szpaler, do nasadzeń rabatowych, do donic, na cmentarze czy parki miejskie. Thuja to roślina bardzo odporna i łatwa w uprawie. Thuja świetnie zanosi zanieczyszczenie powietrza, nie straszny jej mróz, można ją dowolnie przycinać i formować. Z racji płytkiego systemu korzeniowego, należy pamiętać jedynie o regularnym podlewaniu w czasie suszy

Bogactwo odmian thuji w sprzedaży

Występują żywotniki o pokroju kulistym, stożkowatym czy kolumnowym. O kolorze łusek zielonym, lub delikatnie przebarwiające się na złoty czy brązowy kolor. Najpopularniejszą odmianą thuji jest prawdopodobnie Smaragd wykorzystywany zwłaszcza na żywopłoty i szpalery. Często można spotkać w naszym otoczeniu również thuje Barbant, Suknist czy Columna. Z thuj o kulistym pokroju przeważają odmiany takie jak Danica, Hoseri, Teddy, czy Golden Globe.

Sadzonki thuji - podstawa to rozwinięty system korzeniowy

W naszej szkółce roślin ozdobnych sprzedajemy jedynie sadzonki thuji  z rozwiniętym układem korzeniowym. Kupując u nas drzewko masz gwarancję szybkiego i zdrowego wzrostu. Nasze rośliny można sadzić w grunt przez cały sezon od marca do listopada. Ponadto nasze thuje są przystosowane  do polskich warunków klimatycznych, pozbawione chorób oraz grzybów.

Sprzedaż tuji - gospodarstw szkółkarskie - województwo łódzkie

Szkółka roślin zaprasza klientów z województwa łódzkiego i okolic. Prowadzimy dystrybucje tuji i innych drzew oraz krzewów ozdobnych na terenie takich miast i miejscowości jak Łódź, Skierniewice, Łowicz, Brzeziny, Głowno, Stryków, Koluszki, Andrespol, Zgierz i Pabianice. Oferujemy również transport zakupionego materiału roślinnego, w tym thuji. Zapraszamy w tym celu do kontaktu z działem sprzedaży naszej szkółki roślin.