Żywotniki - thuje

Żywotnik - tuja SMARAGD - thuja (szmaragd)

Kod produktu: 11111
Producent: Szkółka Zacywilki
10,00
zł brutto

Tuja Szmaragd to najchętniej wybierana roślina żywopłotowa w Polsce. Ceniona za soczyście zielony kolor łusek, który utrzymuje się prze całą zimę, regularny kształt oraz łatwość w formowaniu. Sadzonki sprzedawane w donicy C3. Doskonale ukorzenione.

szt.
Kup
Pojemnik: C3
Wysokość sadzonki : 60cm
Wysokość docelowa: 250cm
Szerokość docelowa : 80cm
Tempo wzrostu: szybko rosnący
Wymagania glebowe: przepuszczlana, żyzna
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: 5A - całkowicie mrozoodporna. Można sadzić w całej Polsce.
PH Gleby: roślina jest tolerancyjna względem pH gleby.
Pokrój rośliny: stożkowaty
Ubarwienie igieł: zielone cały rok

Thuja Smaragd "SZMARAGD"

- najpopularniejsza roślina żywopłotowa w naszych ogrodachThuja „Smaragd“ czyli inaczej żywotnik pochodzi z naturalnych siedlisk Ameryki Północnej i wschodniej Azji, gdzie występują najczęściej w formie drzew. Swoją nazwę zawdzięcza szmaragdowo-zielonym łuskom ustawionym poziomo na gałązkach. W sprzedaży żywotnik dostępny jest także pod nazwą „Szmaragd“. Roślina tworzy gęste stożki, jednak jej roczne przyrosty nie należą do imponujących. W przeciągu 10 lat osiąga do 2 metrów wysokości przy średnicy kształtującej się na poziomie około 60 cm w dolnych partiach. Niebywałym atutem tej rośliny jest to, że gałązki nie brunatnieją i soczysta zielona barwa utrzymuje się nawet w okresie zimowym.
Thuja Szmaragd lubi stanowiska słoneczne. Dobrze też znosi zacienienie. W przypadku rodzaju gleby to dobre będzie podłoże żyzne, luźne, wapienne. Przy regularnym podlewaniu zapewnimy roślinie szybszy przyrost.
Ze względu na płytki system korzeniowy szczególną uwagę musimy poświęcić roślinie podczas suszy – regularne zasilanie w wodę w tym wypadku jest konieczne. Istotne jest także jej nawożenie. W okresie wiosennym robimy to za pomocą nawozów azotowych. Ich stosowanie powinno się zakończyć na przełomie lipca/sierpnia. Jesienią z kolei warto zasilić thuję w nawozy fosforowe i potasowe. Dzięki nim roślina przetrwa w dobrej kondycji trudny okres zimy.
Roślina doskonale nadaje się do nasadzeń żywopłotowych. Jeśli chcemy uzysakć zwarty żywopłot to należy ją posadzić w odległości ok. 60 cm między sadzonkami. Thuja może być formowana poprzez przycinanie. Wówczas nowe przyrosty najlepiej przycinać na przełomie marca/kwietnia.

 

Thuja Smaragd - aktualna oferta sprzedaży-

sprzedaż thuji smaragd
 

 

 

Transport roślin - przy zamówieniach powyżej 1000zł - GRATIS w promieniu maks. 100km

Szkółka Zacywilki oferuje transport zakupionego materiału roślinnego, który w przypadku zamówień powyżej 1000zł jest darmowy. Warunkiem koniecznym jest w tym wypadku odległość do punktu docelowego nie przekraczająca 100km. W innych przypadkach koszt dowozu roślin jest wyceniany indywidualnie i zależy głownie od długości trasy.

W przypadku zamówień na odległość zapewniamy profesjonalną opiekę sprzedażową. Zapytania prosimy kierować na adres e-mail - kontakt@szmaragdoweogrody.pl, lub nr tel 665 778 244. Podsyłamy dodatkowe zdjęcia, oraz udzielamy wyczerpujących odpowiedzi na pytania dotyczące naszego materiału roślinnego.

Zobacz także:

Wstecz

Sprzedaż thuji - bezpośrednio od gospodarstwa szkółkarskiego

Żywotnik zachodni (thuja) to jedna z najbardziej rozpowszechnionych roślin ozdobnych w naszym otoczeniu. Można je spotkać praktycznie wszędzie. Doskonale sprawdzają się jako żywopłot, na szpaler, do nasadzeń rabatowych, do donic, na cmentarze czy parki miejskie. Thuja to roślina bardzo odporna i łatwa w uprawie. Thuja świetnie zanosi zanieczyszczenie powietrza, nie straszny jej mróz, można ją dowolnie przycinać i formować. Z racji płytkiego systemu korzeniowego, należy pamiętać jedynie o regularnym podlewaniu w czasie suszy

Bogactwo odmian thuji w sprzedaży

Występują żywotniki o pokroju kulistym, stożkowatym czy kolumnowym. O kolorze łusek zielonym, lub delikatnie przebarwiające się na złoty czy brązowy kolor. Najpopularniejszą odmianą thuji jest prawdopodobnie Smaragd wykorzystywany zwłaszcza na żywopłoty i szpalery. Często można spotkać w naszym otoczeniu również thuje Barbant, Suknist czy Columna. Z thuj o kulistym pokroju przeważają odmiany takie jak Danica, Hoseri, Teddy, czy Golden Globe.

Sadzonki thuji - podstawa to rozwinięty system korzeniowy

W naszej szkółce roślin ozdobnych sprzedajemy jedynie sadzonki thuji  z rozwiniętym układem korzeniowym. Kupując u nas drzewko masz gwarancję szybkiego i zdrowego wzrostu. Nasze rośliny można sadzić w grunt przez cały sezon od marca do listopada. Ponadto nasze thuje są przystosowane  do polskich warunków klimatycznych, pozbawione chorób oraz grzybów.

Sprzedaż tuji - gospodarstw szkółkarskie - województwo łódzkie

Szkółka roślin zaprasza klientów z województwa łódzkiego i okolic. Prowadzimy dystrybucje tuji i innych drzew oraz krzewów ozdobnych na terenie takich miast i miejscowości jak Łódź, Skierniewice, Łowicz, Brzeziny, Głowno, Stryków, Koluszki, Andrespol, Zgierz i Pabianice. Oferujemy również transport zakupionego materiału roślinnego, w tym thuji. Zapraszamy w tym celu do kontaktu z działem sprzedaży naszej szkółki roślin.