Albicja (albizia)

Albicja jedwabista - Albizia julibrissin

Kod produktu: 738394
45,00

Albicja jedwabista to dosyć mało znane w Polsce. Dorasta do około 3-5m wysokości. Główną ozdobą drzewa są jego zwiewne, wachlarzowe liście, jak również kwiaty zdobiące roślicę od czerwca do sierpnia. Albicja wymaga gleb żyznych, przepuszczalnych o lekko kwaśnym odczynie. W Polsce wymaga okrywania. Polecana na tarasy czy jako soliter.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C2/C3
Wysokość sadzonki : ok 30-40cm
Wysokość po 10 lat. : 1,5-2m
Wysokość docelowa: 3-5m
Tempo wzrostu: powolne
Wymagania glebowe: żyzna, próchnicza, przepuszczalna
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
PH Gleby: lekko kwaśna, obojętna
Pokrój rośliny: krzaczasty, rozłożysty
Ubarwienie liści: zielone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna, sucha
Porwa kwitnienia : czerwiec-sierpień
Kolor kwiatów: biało-różowe

Albicja jedwabista

drzewo o zwiewnych liściach i pięknych kwiatach

 

Albicja jedwabista inaczej nazywana drzewem jedwabnym to roślina o azjatyckim pochodzeniu. Albizia julibrissin posiada złożone liście przypominające zielone wachlarze - w trakcie deszczu i nocą liście się zwijają. Bardzo atrakcyjnie roślina wygląda podczas kwitnienia - w czerwcu (aż do sierpnia) pojawiają się puszyste, różowo-białe pompony o średnicy do 5cm o intensywnym zapachu. Kwiaty te dodatkowo świecą w ciemności.

 

Albizia julibrissin najlepiej rozwija się na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Wymaga gleb żyznych, przepuszczalnych o lekko kwaśnym lub obojętnym odczynie. Ma obniżoną odporność na mróz, zatem w naszym klimacie może wymagać okrywania na zimę.

 

Albicja jedwabista to dosknała roślina na soliter w ogrodzie. Można ją uprawiać w donicach w domu czy na tarasie. W Azji uważa się że roślina posiada właściwości lecznicze - działa antydepresyjnie, pomaga zwalczać bezsenność i wywołuje poczucie szczęścia.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Albicja jedwabista - Albizia julibrissin
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz

Albicja - różnorodne odmiany Albizia julibrissin , Albicja świecąca drzewko, Albicja czekoladowa


Albicja zwana chińskim drzewem szczęścia bądź Perską Mimozą to egzotyczna roślina pochodząca z krajów Azji Wschodniej znana z niezwykłych walorów ozdobnych. Jej pochodzenie sprawia, że w polskim klimacie roślina nie jest w pełni mrozoodporna - aby przezimowała należy ją zabezpieczać przez pierwsze lata uprawy. Najbardziej charakterystyczne dla odmian albicji jedwabistej są jej długie, złożone pierzaście liście o zwiewnym wyglądzie - mają one zdolność "zamykania" podczas suszy i ciemności. Wiele osób zadaje sobie pytanie czy albicja gubi liście na zimę i po ilu latach kwitnie albicja. Jeśli chodzi o liście to zdobią one roślinę do jesieni po czym opadają. Pojawiają się ponownie na przełomie maja i czerwca. Kwitnienie albicji również w naszym klimacie występuje dosyć późno - niezwykłe, puszyste biało-różowe kwiaty pojawiają się na albicji 3-letniej - roślina musi osiągnąć wysokość około 1,5m (zdarza się że zakwitają młode sadzonki ale jest to dosyć rzadkie zjawisko). Warto poczekać na proces zakwitania gdyż nocą albicja jest rośliną świecącą, przykuwa spojrzenia każdego przechodnia. Popularna jest albicja czekoladowa, a mianowicie odmiana Albizja julibrissin SUMMER CHOCOLATE której liście mają niesamowitą czekoladową barwę. Uprawa albicji wymaga świeżej gleby (jej wymiana co 3 lata), stałej wilgotności poprzez podlewanie oraz ochrony zimą.