Cedr (cedrus)

Chwilowy brak

Cedr himalajski - PENDULA - Cedrus deodara

Kod produktu: 87676889
140,00

Cedr himalajski Pendula to drzewo o azjatyckim pochodzeniu - porasta górskie zbocza Himalajów. W Polsce po 10 latach osiąga około 5m wysokości. Tworzy nieregularne, płaczące formy. Pędy rozgałęziają się horyzontalnie nadając roślinie niebanalnego wyglądu. Nie ma dużych wymagań- lubi kwaśne podłoże o umiarkowanej wilgotności i dobrej przepuszczalności. Polecany jako soliter do ogrodu.

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C5
Wysokość po 10 lat. : 5m
Wysokość docelowa: 15-20m
Tempo wzrostu: umiarkowane, typowe dla gatunku
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
PH Gleby: kwaśna, lekko kwaśna
Pokrój rośliny: płaczący
Ubarwienie igieł: zielone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna

Cedr himalajski Pendula

drzewo o nieregularnym płączącym pokroju

 Cedr himalajski Pendula to drzewo występujące w Himalajach - porasta wapienne zbocza. Jest odmianą raczej rzadziej spotykaną w ogrodach. W naszych warunkach klimatycznych po 10 latach dorasta do około 5m wysokości. Młoe pędy boczne zwisają i są owłosione. Korona nieregularna, sylwetka płacząca z ciekawie rozgałęzionymi horyzontalnie pędami.  Igły są długie i żywo zielone. Posiada dekoracyjne szyszki o długości do 15cm.

 

Cedr himalajski Pendula nie ma zbyt dużych wymagań glebowych. Najlepszy rozwój gwarantują podłoża o dobrym drenażu i umiarkowanej wilgotności. Lubi słoneczne i zaciszne stanowiska. Dobrze sobie radzi w polskim klimacie - należy okrywać jedynie najmłodsze okazy.

 

Cedr himalajski Pendula doskonale sprawdzi się jako soliter w ogrodach i parkach. Typowy okaz kolekcjonerski - rzadko spotykany w ogrodach.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Cedr himalajski - PENDULA - Cedrus deodara
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz

CEDR (CEDRUS)

Cedry pochodzące z naszej szkółki roślin ozdobnych znajdą zastosowanie w praktycznie każdym większym ogrodzie. W naszej ofercie znajdziecie odmiany cedra himalajskiego, cedra libańskiego i cedra atlaskiego. Są to ozdobne i długowieczne drzewa.  Odmiany cedra będą świetnym wyborem szczególnie do większych ogrodów. Każdy gatunek będzie idealny na soliter. Niektóre odmiany cedra mogą mieć obniżoną odporność na mróz, dlatego warto zwrócić uwagę gdzie będą sadzone. Sadzonki cedra oferowane w naszej ofercie sprzedawane są w doniczkach z dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym. Zdrowe i ukorzenione odmiany cedra napewno będą cieszyły swym oryginalnym wyglądem po kilku latach.