Cyprysiki nutkajskie (Chamaecyparis nootkatensis)

Najczęściej kupowane

Cyprysik nutkajski - GLORIA POLONICA ® - Chamaecyparis nootkatensis

Kod produktu: 899003
Producent: Szkółka Zacywilki
90,00

Cyprysik nutkajski Gloria Polonica to jedna z cenniejszych odmiana tej rośliny, a do tego wyselekcjonowana w Polsce. Charakteryzuje się plączącym strzelistym pokrojem oraz kremowo-białym przebarwieniem na końcach pędów. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Wysokość po 10 lat. : 250-300cm
Wysokość docelowa: 15m
Tempo wzrostu: szybko rosnąca
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
Mrozoodporność: 5B
PH Gleby: kwaśny/lekko kwaśny/obojętny
Pokrój rośliny: stożkowaty, płaczący
Ubarwienie igieł: zielono-kremowe

Cyprysik nutkajski Gloria Polonica 

- polska odmiana o kremowych przebarwieniach na zielonych łuskach 

 

Cyprysiki nutkajskie to iglaki wyróżniające się sporym wzrostem i plączącym wyglądem. Gloria Polonica posiada „łaciate” kremowobiałe igły na końcach pędów, kontrastujące z zielonym tłem. Stożkowaty pokrój oraz zwisające gałęzie nadają im smukły, plączący wygląd. Są to rośliny dość szybko rosnące, po 10 latach dorastają do 2.5 metra wysokości. Gloria Polonica jest mało wymagająca, wytrzymała na zanieczyszczone powietrze, odporna na mróz, a także na wysokie temperatury. Cechuje ją brak wygórowanych wymagań glebowych i mała podatność na choroby. Wykazuje się charakterystycznym dla iglaków upodobaniem do kwaśnej gleby, najlepiej żyznej i przepuszczalnej, o stale wilgotnym podłożu. Bez problemu dają sobie rade na ziemi bardziej piaszczystej, jednak zupełnie nie tolerują ziemi ciężkiej, gliniastej, ponieważ ich korzenie wtedy wymierają. Preferują stanowiska od słonecznych po półcieniste, rodzaj nasłonecznienia wpływa na zapotrzebowanie nawadniania roślin. Dobrze reagują na zraszanie, lubią też pobliże zbiorników wodnych. Ich luźny szeroki pokrój najłatwiej wpasować w dużych ogrodach lub swobodnej zieleni miejskiej. Mogą też stanowić oryginalne solitery.

 

 

cyprysik nutkajski gloria polonica

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Cyprysik nutkajski - GLORIA POLONICA ® - Chamaecyparis nootkatensis
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Cyprysik nutkajski - szczepione odmiany Chamaecyparis nootkatensis w ofercie szkółki roślin


Cyprysik nutkajski to gatunek należący do rodzaju cyprysów. Są to zazwyczaj wolno rosnące drzewa osiągające do 650 lat, dorastające nawet do 25m wysokości. Korony są zwykle smukłe, wąskostożkowe, pędy boczne płaskie i często przewisające. W zależności od odmiany cyprysika nutkajskiego można wyróżnić kilka odcieni igieł/łusek - od zielonych, przez żółto zielone, pstre po niebieskawo-srebrzyste. Rozmnażanie cyprysika odbywa się najczęściej poprzez szczepienie. W ofercie naszej szkółki znajdziecie Państwo odmiany Pendula, Gloria Polonica, Jubilee, Golden Watrefall i wiele innych. Cyprysiki to fajne rośliny zimozielone do ogrodu. Oferowane przez nas sadzonki pochodzą z uprawy w doniczce. Gwarantuje to dobrze rozwinięty system korzeniowy i prawidłowy wzrost rośliny w kolejnych latach. Odmiany cyprysika oferowane przez nas są zdrowe, prowadzone przy paliku, wolne od chorób i szkodników. Oferujemy sprzedaż wysyłkową i stacjonarną. Nasza szkółka drzew i krzewów ozdobnych przykłada wszelkich starań, aby nasze sadzonki cieszyły się sławą i z dumą gościły w Waszych ogrodach.