derenie białe (Cornus alba)

Dereń biały -IVORY HALO (Bailhalo) ® - Cornus alba

Kod produktu: 7366332
18,00

Dereń biały IVORY HALO 'Bailhalo' to krzew liściasty o pstrych liściach (zielonych z kremowym obrzeżeniem), ograniczonych wymiarach (150cm wysokości i szerokości) oraz zaokrąglonym kształcie. Dekoracją rośliny są także czerwone pędy zimą. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 200zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 220zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C2/C3
Wysokość sadzonki : 30-40cm
Wysokość docelowa: 150cm
Szerokość docelowa : 150cm
Tempo wzrostu: o umiarkowanej sile wzrostu
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: 3 - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: roślina jest tolerancyjna względem pH gleby
Pokrój rośliny: rozłożysty, zaokrąglony
Ubarwienie liści: zielone, białe obrzeża (pstre)
Porwa kwitnienia : maj-czerwiec
Pora owocowania: białożółte

Dereń biały Ivory Halo 

- zwart, kulisty krzew o pstrych liściach

 

Dereń biały Ivory Halo to odmiana , której walory dekoracyjne prezentuje przez cały rok. Od wiosny do jesieni roślinę zdobią zielone liście z białą obwódką (pstre). Jesienią ciekawie przebarwiają się na różowo. To ulistnienie i jest sezonowe, ale kiedy giną liście  to roślina ukazuje swoje czerwone pędy, które są dużą dekoracją zwłaszcza na tle śnieżnej scenerii. Najbardziej wyrazistą barwą charakteryzują się młode pędy są pokryte gładką czerwoną korą z dającym połysk woskowym nalotem, w starszym wieku brązowieją. Roślina kwitnie na biały kolor na przełomie maja i czerwca. We wrześniu na krzewie dostrzec można także niebieskoszare owoce, które są pożywieniem dla ptaków.

Roślina cechuje się zwartym, gęstym pokrojem o zaokrąglonym kształcie. Docelowo dorasta do ok . 150cm wysokości, jak i szerokości. 


Dereń biały Ivory Halo odznacza się małymi wymaganiami glebowymi. Dobrze rośnie na każdym typie gleby i jest tolerancyjny co do odczynu podłoża. Stanowisko słoneczne, lub półcieniste. Odmiana odp[orna i wytrzymała na mróz. 

 

Dereń biały Ivory Halo / Bailhalo powstała jako mutacja na starej i popularnej odmianie ‘Elegantissima’. W przeciwieństwie do niej cechuje się bardziej zwartym kształtem i wolniejszym wzrostem. Doskonale sprawdza się w małych ogrodach przydomowych.  Posadzona pojedynczo może być barwnym akcentem na rabacie, w grupie nadaje się na przykład na nieformowane żywopłoty.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Dereń biały -IVORY HALO (Bailhalo) ® - Cornus alba
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Derenie białe- różnorodne odmiany Cornus alba w ofercie szkółki roślin - sprzedaż wysyłkowa roślin - sprzedaż stacjonarna roślin - ceny sadzonki derenia


Dereń biały występuje w sprzedaży w wielu cennych, odmianach ozdobnych. Dużym atutem tych krzewów jest łatwa uprawa derenia białego. Są to rośliny o małych wymaganiach siedliskowych, wilgotnościowych i dobrze radzą sobie w stanowiskach słonecznych i półcienistych. Cornus alba słynie głównie z ładnych, często czerwonych pędów i wielobarwnych liści z nakrapianym marginesem. Często poszukiwane odmiany to np.dereń biały Sibirica Variegata, Cornus alba Ivory Halo, dereń biały Elegantissima o czerwonych pędach i zielonych liściach z białym marginesem. Odmiana Gouchaulti ma liście wybarwione na żółto zielono. Liście dereni białych słyną również z pięknej kolorystyki jesiennej - w zależności od odmiany przyjmują odcienie różu, czerwieni i szkarłatu. Podczas zimy pędy derenia białego ukazują ciekawą barwę - zazwyczaj młode pędy są czerwone. Sadzonki derenia białego oferowane w naszej szkółce to rośliny z dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym, pochodzące z uprawy pojemnikowej. Zapraszamy do zakupów stacjonarnych i poprzez stronę internetową - atrakcyjne ceny derenia białego.