derenie świdwa (Cornus sanguinea)

Dereń świdwa - MIDWINTER FIRE - Cornus sanguinea

Kod produktu: 736484
15
12,00

Dereń świdwa Midwinter Fire to roślina szczególnie atrakcyjna zima. To wtedy ukazują się barwne pędy o czerwono-pomarańczowej kolorystyce. Wzrost powolny - roslina dorasta do ok. 150cm.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 200zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 220zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C2/C3
Wysokość sadzonki : ok. 30 cm
Wysokość docelowa: 150cm
Tempo wzrostu: roślina wolnorosnąca
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
Mrozoodporność: 4 - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: roślina jest tolerancyjna względem pH gleby
Pokrój rośliny: rozłożysty
Ubarwienie liści: zielone - > pomarańczowe
Porwa kwitnienia : maj
Pora owocowania: październik
Kolor kwiatów: białe
Kolor owoców: granatowe

Dereń świdwa Midwinter Fire

- roślina o barwnych pędach, ozdobna zimą

 

Dereń świdwa Midwinter Fire to jedna z niewielu roślin ozdobnych, która pozwoli ubarwić nasz ogród zimą. Posiada kolorowe pędy , które najlepiej są uwidocznione gdy roślina pozbędzie się liści. Młode pędy w okresie jesieni i zimy przebarwiają się, początkowo na kolor żółto-pomarańczowy, a następnie stają się jaskrawoczerwone. Liście jasnozielone, jesienią przebarwiają się na pomarańczowy kolor. Roślina kwitnie w maju - to wtedy pojawiają się drobne, białe kwiaty zebrane w baldaszkowate kwiatostany na końcach pędów. Owoce - kuliste, granatowe - nie specjalnie dekoracyjne. Roślina rośnie powoli, maksymalnie osiągając ok. 150-200cm.  Cechuje się rozłożystym, zwartym pokrojem. 


Dereń świdwa Midwinter Fire to mało wymagająca roślina w uprawie. Wykazuje bardzo dużą tolerancję do rodzaju podłoża. Może rosnąć zarówno na stanowisku słonecznym, jak i zacienianiu ( wtedy wybarwienie pędów nie jest tak czerwone). Roślina całkowicie mrozoodporna. Wskazane jest coroczne cięcie tej odmiany derenia  - to młode pędy są tak efektownie wybarwione. 

 

 

Cornus sanguinea ‘Midwinter Fire’ to roślina polecana do przydomowych ogrodów, jak i do zieleni miejskiej. Szczególnie  popularna w modnym trendzie uwzględniającym zmienność w ogrodzie. Zimą prezentuje się efektownie na tle białego  śniegu.  Może być sadzona pojedynczo, jak i większych grupach. Można ją wykorzystać na żywopłot. 

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Dereń świdwa - MIDWINTER FIRE - Cornus sanguinea
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Derenie świdwa - różnorodne odmiany Cornus sanguinea w ofercie szkółki roślin - sprzedaż wysyłkowa roślin - sprzedaż stacjonarna roślin - ceny sadzonki derenia świdwa


Dereń świdwa to gatunek powszechnie występujący w Polsce. Występuje zazwyczaj w postaci rozłożystych krzewów. Dereń świdwa miniaturka to np. odmiana Cornus sanguinea Compressa. Różni się ona mocniej od gatunku - ma nietypowy, zwarty i wzniesiony pokrój oraz skórzaste liście o ciekawym jesiennym zabarwieniu. Kolejnymi ciekawymi odmianami ozdobnymi derenia świdwy są krzewy o ozdobnych pędach m.in. Cornus sanguinea Midwinter Fire, Cornus sanguinea Winter Beauty. Po zgubieniu ładnie wybarwionych jesienią liści ukazują swoje jaskrawe pędy. Dereń świdwa owoce wytwarza po kwitnieniu - są to zazwyczaj czarne grona dojrzewające jesienią. Dereń świdwa zastosowanie znajdzie zaróno na terenach rekultywacyjnych jak również w miejskich parkach czy ogrodach przydomowych. Warto pamiętać, że sadzonki derenia świdwa nie potrzebują zbyt wygórowanych warunkó do prawidłowego rozwoju. Dobrze rosną w naszym klimacie