derenie świdwa (Cornus sanguinea)

Dereń świdwa - COMPRESSA - Cornus sanguinea

Kod produktu: 87687699
20,00

Dereń świdwa Compressa to krzew liściasty dorastający do 1-2m wysokości. Rośnie powoli przybierając krzaczasty pokrój. Pędy są sztywne. Liście marszczone, ciemnozielone - jesienią przebarwiają się na fioletowo. Jest rośliną mało wymagającą. Znajdzie zastosowanie w ogrodach przydomowych, skalnych, w parkach oraz możliwa uprawa pojemnikowa.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3
Wysokość sadzonki : ok 20-40cm
Wysokość docelowa: 1-2m
Tempo wzrostu: karłowa - wolnorosnąca
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
Mrozoodporność: 5b
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: krzaczasty, wyprostowany
Ubarwienie liści: ciemnozielone
Wymagania wodne: roślina tolerancyjna

Dereń świdwa Compressa

- kompaktowy krzew o charakterystycznych, pomarszczonych liściach

 

Dereń świdwa Compressa to kompaktowy krzew liściasty o powolnym wzroście i  wyprostowanym pokroju. Docelowo dorasta do 1-2m wysokości. Największym atutem rośliny są liście - ciemnozielone, mocno pomarszczone, jesienią przebarwiające się na nietypowy, fioletowy kolor. Pędy są sztywne, proste, zwarte, wnoszące do góry, pokryte licznymi, błyszczącymi liśćmi. Co ciekawe krzew derenia świdwa Compressa nie kwitnie i nie owocuje.

 

Dereń świdwa Compressa jest niezwykle łatwy w uprawie. Jest to roślina niewymagająca jeśli chodzi o glebę, poziom zakwaszenia i warunki wilgotnościowe. Najlepszy rozwój zauważono na żyznych, lekko wilgotnych i neutralnych glebach. Jeśli zapewnimy dodatkowo stanowisko słoneczne lub półcieniste, jesienią roślina odwdzięczy się ładniejszym wybarwieniem. Odmianę tą można spokojnie przycinać. W polskim klimacie jest całkowicie mrozoodporna.

 

Dereń świdwa Compressa ma szerokie zastosowanie. Można go stosować w różnych kompozycjach ogrodowych. Odnajdzie się w nowoczesnych ogrodach, jak również w parkach, ogródkach przydomowych. Kompaktowe rozmiary, dają możliwość uprawy rosliny w donicach, w których to może zdobić balkony i tarasy.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Dereń świdwa - COMPRESSA - Cornus sanguinea
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Derenie świdwa - różnorodne odmiany Cornus sanguinea w ofercie szkółki roślin - sprzedaż wysyłkowa roślin - sprzedaż stacjonarna roślin - ceny sadzonki derenia świdwa


Dereń świdwa to gatunek powszechnie występujący w Polsce. Występuje zazwyczaj w postaci rozłożystych krzewów. Dereń świdwa miniaturka to np. odmiana Cornus sanguinea Compressa. Różni się ona mocniej od gatunku - ma nietypowy, zwarty i wzniesiony pokrój oraz skórzaste liście o ciekawym jesiennym zabarwieniu. Kolejnymi ciekawymi odmianami ozdobnymi derenia świdwy są krzewy o ozdobnych pędach m.in. Cornus sanguinea Midwinter Fire, Cornus sanguinea Winter Beauty. Po zgubieniu ładnie wybarwionych jesienią liści ukazują swoje jaskrawe pędy. Dereń świdwa owoce wytwarza po kwitnieniu - są to zazwyczaj czarne grona dojrzewające jesienią. Dereń świdwa zastosowanie znajdzie zaróno na terenach rekultywacyjnych jak również w miejskich parkach czy ogrodach przydomowych. Warto pamiętać, że sadzonki derenia świdwa nie potrzebują zbyt wygórowanych warunkó do prawidłowego rozwoju. Dobrze rosną w naszym klimacie