Jałowce szczepione na pniu (Juniperus grafted on the stump)

Jałowiec pospolity - GREENMANTLE - szczepiony na pniu 100cm - Juniperus communis

Kod produktu: 453122
Producent: Szkółka Zacywilki
90,00

Jałowiec Grennmantle zaszczepiony na pniu to drzewo które charakteryzuje się zielonymi pędami zwisającymi w dół. Mało-wymagająca i łatwa w uprawie. Polecana na ogrody skalne, na rabaty czy do donic.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: 5l
Wysokość sadzonki : wysokość szczepienia 100-120cm
Wymagania glebowe: żyzna, piaszczysta, przeciętna
Nasłonecznienie : słońce/półcień
PH Gleby: odczyn lekko kwaśny
Pokrój rośliny: płaczący
Ubarwienie igieł: zielone cały rok

Jałowiec pospolity Greenmantle - forma szczepiona na pniu o wysokości 100-120cm



Jałowiec pospolity Greenmantle (łac. Juniperus communis Greenmantle) to karłowa odmiana jałowca pospolitego i odporna roślina okrywowa. Jego pędy rosną promieniście ze środka krzewu i malowniczo zwisają od miejsca szczepienia na wysokości. Jest rośliną niską, osiąga do 20 cm wysokości i około 200 cm szerokości. Jego igły mają ciemny, zielony kolor, czasami jasnobrązowy i ułożone są po 3 w okółkach, nie są one kłujące. Jest idealna dla ludzi zapracowanych, ponieważ nie ma specjalnych wymagań. Toleruje glebę pod względem żyzności jak i wilgotności, rośnie również na ubogich i piaszczystych środowiskach. Nie lubi jedynie terenów stale wilgotnych i podmokłych. Dobry wzrost zapewnia mu kwaśny odczyn podłoża. Najlepsze stanowisko dla tego jałowca to pełne słońce lub ewentualnie lekki półcień. Jałowiec pospolity Greenmantle jest niezwykle odporny na suszę , niestety średnio radzi sobie z zanieczyszczeniem miejskim. Ma wysoką mrozoodporność, ale mroźne jak i silne wiatry mogą go uszkadzać. Wskazane jest sadzić go w miejscach osłoniętych od wiatrów. Większe okazy należy wiązać na zimę, ponieważ ciężki i mokry śnieg może łamać pędy. Świetnie prezentuje się na skalniakach, skarpach i rabatach ,ale co najważniejsze jest ozdobny cały rok.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Jałowiec pospolity - GREENMANTLE - szczepiony na pniu 100cm - Juniperus communis
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz