Jałowiec łuskowaty (Juniperus squamata)

Jałowiec łuskowaty - BLUE CARPET - Juniperus squamata

Kod produktu: 123214
15,00

Jałowiec Blue Carpet to popularna roślina okrywowa o niebieskich łuskach. Tolerancyjny względem gleby, i nie wymagający zabiegów pielęgnacyjnych. Rośnie szybko tworząc efektowny, niebieski dywan. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : powyzej 30cm średnicy
Wysokość po 10 lat. : 30cm
Szerokość po 10 lat. : 150cm
Wysokość docelowa: 60cm
Szerokość docelowa : 400cm
Tempo wzrostu: silnie rosnąca
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : słońce, półcień
Mrozoodporność: 5A - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: płożący
Ubarwienie igieł: niebieskie
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna, sucha

Jałowiec łuskowaty Blue Carpet - cenna roślina okrywowa 

 

Jałowiec łuskowaty Blue Carpet to krzew o płożącym pokroju. Cechuje się szybkim tempem rozrastania, dlatego uchodzi za cenną roślinę okrywową.  Po 10 latach uprawy dorasta do 0,5m wysokości i 2 metrów średnicy - jego roczny przyrost to około 15cm. Posiada dekoracyjne łuski w pięknym niebieskim kolorze. Są one krótkie, kujące w dotyku oraz pokryte woskowym nalotem. Pędy sztywne, delikatnie wzniesione, intensywnie rozpościerają się na boki.  

 Jałowiec łuskowaty Blue Carpet - tolerancyjna roślina na ubogie gleby 

Szukając rośliny, która poradzi sobie w miejscach ubogich i mało zasobnych w składniki pokarmowe. Spokojnie możemy postawić na jałowiec łuskowaty Blue Carpet. Poradzi on sobie na glebach piaszczystych i przepuszczalnych. Nie straszna mu długotrwała susza czy jałowe podłoże. Poza tym jest całkowicie mrozoodporny oraz dobrze znosi zanieczyszczenie powietrza. Jedynym wymogiem dla tej odmiany jest słoneczne stanowisko.  

Popularna odmiana na skarpy i duże skalniaki

Juniperus squamata Blue Carpet to powszechnie spotykana odmiana w ogrodach i parkach. Z racji wyrazistego koloru jest  cenionym akcentem kolorystycznym. Sadzony na skalniakach, skarpach czy wrzosowiskach . Jego szybki wzrost sprawia że sadzimy go w miejscach wymagających szybkiego przykrycia. Stosunkowo ekspansywny - ale można to hamować poprzez cięcie, które bardzo dobrze znosi

Zapytaj o hurtowe ilości

Ta roślina może występować w większych ilościach. Jesteś zainteresowany hurtowym zakupem wyślij zapytanie, a my przygotujemy wycenę.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana ilość):
Przepisz kod z obrazka:
token

Zapytaj o większy egzemplarz

Ta roślina może występować w sprzedaży w większych rozmiarach. Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij nam zapytanie, a my sprawdzimy czy posiadamy starsze okazy i odeślemy Ci odpowiedź.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana wysokość lub wiek):
Przepisz kod z obrazka:
token

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Jałowiec łuskowaty - BLUE CARPET - Juniperus squamata
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Jałowiec łuskowaty - sadzonki Juniperus squamata różne odmiany w ofercie szkółki roślin - sprzedaż wysyłkowa roślin - sprzedaż stacjonarna roślin - ceny sadzonki


Jałowiec łuskowaty inaczej jałowiec himalajski to gatunek pochodzący z obszaru Chin i gór Himalajów. Jest to zazwyczaj krzew lub niewielkie drzewo od 2 do 10m wysokości. W naturze porasta tereny na wysokościach 1600-4900 m n.p.m. Jest ceną rośliną ozdobną w Europie i Ameryce Północnej. Ceniony za swój zwarty pokrój, niebieskawe łuski. Wiele odmian ozdobnych posiada dużą zdolność do płożenia i rozrastania, dlatego warto dać mu odpowiednio dużo przestrzeni do rozwoju. W naszej ofercie znajdziecie sadzonki jałowca łuskowatego o różnych kolorach - od niebiesko srebrnych odmian, przez żółte do zielonego.  Do popularnych i docenianych odmian należą między innymi Juniperus squamata Holger, Juniperus squamata Floreant, Juniperus squamata Dream Joy, Blue Star i wiele innych. Zachęcamy sie do zapoznania z oferowanymi przez nas odmianami. Sadzonki pochodzą z uprawy pojemnikowej, są dobrze ukorzenione i gotowe do zajęcia nowego miejsca w Waszych ogrodach. Proponujemy zarówno sprzedaż wysyłkową roślin, jak zapraszamy do naszej stacjonarnej szkółki.