Jałowiec pospolity (Juniperus communis)

Jałowiec pospolity - GREENMANTLE - Juniperus communis

Kod produktu: 98875
Producent: Szkółka Zacywilki
15,00

Jałowiec Greenmantle to płożąca odmiana o bardzo niskich wymaganiach glebowych. Igły krótkie, zielone cały rok. Świetna jako roślina okrywowa, na skalniaki oraz tło dla niskich roślin.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Wysokość docelowa: 20cm
Szerokość docelowa : 200cm
Tempo wzrostu: wolno-rosnąca
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : słońce/półcień
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: płożący
Ubarwienie igieł: zielone
Wymagania wodne: wytrzymuje suszę

Jałowiec pospolity Greenmantle

- dywanowa odmiana o zielonych łuskach

 

Zielona roślina okrywowa, banalna w uprawie, zdolna przetrwać każde, nawet najbardziej ekstremalne warunki. Greenmantle to karłowa odmiana jałowca pospolitego, o ciemnozielonych, płożących się po ziemi pędach. Dorasta do 20 cm wysokości przy 2 metrach szerokości, dzięki czemu może tworzyć efektowne kobierce. Posiada niekłujące igły, zebrane po 3, które wraz z wiekiem krzewu brunatnieją. Ze względu na powolny wzrost przycinanie nie jest konieczne. Jest idealną rośliną dla osób, które nie mają czasu ani ochoty na prace w ogrodzie, z powodu swoich niskich wymogów i wysokiej odporności. Szczątkowe wymagania jałowca w stosunku do żyzności i wilgotności gleby sprawiają, że Greenmantle rośnie bujnie nawet w ciężkich warunkach. Poradzi sobie nawet na piaszczystej, jałowej, przesuszonej glebie. Źle wpływa na niego jedynie podłoże mokre, nieprzepuszczalne – zdecydowanie lepiej czuje się na stanowiskach słonecznych, odpowiednio zdrenowanych. Jest w pełni mrozoodporny i nie wymaga okrywy na zimę, jednak silne wiatry mogą powodować uszkodzenia pędów, dlatego należy go sadzić w miejscach cichych i osłoniętych od wiatru. Jako roślina okrywowa doskonale nadaje się na skarpy lub inne pochyłe tereny, a także jako stale zielony element rabat czy skalniaków. Może być sadzona również w pojemnikach. Dzięki swojej intensywnej zieleni świetnie sprawdzi się jako tło dla kolorowych, niskich roślin.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Jałowiec pospolity - GREENMANTLE - Juniperus communis
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Jałowiec pospolity - Juniperus communis różne odmiany w ofercie szkółki roślin - sprzedaż wysyłkowa roślin - sprzedaż stacjonarna roślin - ceny sadzonki


Jałowiec pospolity to gatunek zimozielonego krzewu. Naturalnie porasta północną półkulę od bieguna po górskie obszary Ameryki Północnej, Europy i Azji. Jest bardzo rozpowszechnionym gatunkiem i przyjmuje wiele różnych pokrojów w środowisku - od płożących po drzewiaste. Jałowiec pospolity posiada właściwości lecznicze, owoce jałowca pospolitego są cenną przyprawą spożywczą, pozyskuje się z niego olejki. W Polsce znany i najczęściej używany jest jako roślina ozdobna. Na rynku występuje wiele odmian stosowanych w ogrodach. W naszej ofercie posiadamy jałowce kolumnowe/stożkowe jak Sentinel, Gold Cone, Arnold, jałowce płożące takie jak Goldschatz, Green Carpet, Lemon Carpet, Zeal czy okazy o fantazyjnych kształtach jak Hortsman i wiele innych. Ponadto posiadamy bogaty wybór wersji szczepionych na pniu. Pochodzące z naszej szkółki sadzonki jałowca pospolitego to rośliny dobrze ukorzenione, gotowe do sadzenia przez większość roku. Można je sadzić jako żywopłoty, na skalniakach, uprawiać w pojemnikach.