Jodła górska (Abies lasiocarpa)

Jodła górska - COMPACTA - Abies lasiocarpa

Kod produktu: 8932217
80,00

Jodła górska Compacta to odmiana charakteryzująca się regularnym stożkowym pokrojem i powolnym wzrostem. Igły koloru srebrzysto-niebieskiego. Polecana  do małych ogrodów jako alternatywa dla niebieskich odmian świerków. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3
Wysokość sadzonki : ok 30cm
Wysokość docelowa: 300cm
Szerokość docelowa : 300cm
Tempo wzrostu: wolno rosnący
Wymagania glebowe: żyzna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: 5A - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: kwaśna, lekko kwaśna
Pokrój rośliny: stożkowaty
Ubarwienie igieł: srebrzyste
Wymagania wodne: gleba umiarkowanie wilgotna, wilgotna, wytrzymuje suszę

Jodła górska Compacta - czyli piękny, wolnorosnący krzew o stożkowatym pokroju

 

Abies lasiocarpa Compacta jest gęstą, karłowatą odmianą jodły, która osiąga wysokość około 2/3 metrów, a jej roczny przyrost to około 8-10cm. Nasza roślina posiada krótkie, a zarazem bardzo gęste i sztywne pędy otoczone niekłującymi igłami. Pomimo, że są one dosyć krótkie, to przyciągają wzrok swoim srebrzystoniebieskim kolorem. Górska jodła Compacta to dekoracyjna roślina, która świetnie wygląda w przydomowych ogrodach skalnych i wrzosowiskach, ale także pięknie komponuje się w grupach z ciemnozielonymi iglakami.

 

Gdzie posadzimy górskie jodły Compacta?

 

Jodła górska Compacta bardzo dobrze rośnie w słonecznych miejscach. Jest to także wrażliwa odmiana na późnowiosenne przymrozki i wymaga żyznej i wilgotnej gleby. Jak już wcześniej wspominaliśmy Jodła Compacta to karłowata odmiana, dlatego polecamy ją głównie do małych, przydomowych ogrodów.

 

Krótka charakterystyka jodły górskiej Compacta:

  • Grupa: krzewy iglaste
  • Docelowa wysokość: 2-3m
  • Miejsce zasadzenia: słoneczne
  • Typ: karłowaty
  • Pokrój: stożkowaty
  • Zastosowanie: skalniaki i przydomowe, małe ogrody

Zapytaj o hurtowe ilości

Ta roślina może występować w większych ilościach. Jesteś zainteresowany hurtowym zakupem wyślij zapytanie, a my przygotujemy wycenę.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana ilość):
Przepisz kod z obrazka:
token

Zapytaj o większy egzemplarz

Ta roślina może występować w sprzedaży w większych rozmiarach. Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij nam zapytanie, a my sprawdzimy czy posiadamy starsze okazy i odeślemy Ci odpowiedź.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana wysokość lub wiek):
Przepisz kod z obrazka:
token

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Jodła górska - COMPACTA - Abies lasiocarpa
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Jodła górska - szczepione odmiany Abies lasiocarpa w ofercie szkółki roślin


Jodła górska to gatunek zimozielonego, stożkowego drzewa pochodzącego z górskich terenów Ameryki Północnej. Porasta obszary na wysokościach 300-3500 m n.p.m. W ojczyźnie osiąga do 20m wysokości. Igły mają zazwyczaj srebrzysto-niebieskie wybarwienie z jasnym spodem. W Polsce uprawiane są zazwyczaj ozdobne odmiany jodły górskiej. Do najpopularniejszych należy Abies lasiocarpa Compacta o kompaktowym rozmiarze (do 3m wysokości) i powolnym wzroście. Inną odmianą dostępną także w naszej szkółce roślin jest jodła górska Argentea - stożkowe drzewo o długich do 4cm igłach, dorastające do 6m wysokości. Jodły górskie preferują lekkie podłoża, o stałym poziomie wilgotności i słonecznym lub półcienistym stanowisku. Sadzonki jodeł górskich znajdujące sie w naszej ofercie hodowane są w donicy, mają dobrze rozwinięte systemy korzeniowe oraz są zdrowe. W każdej chwili można je sadzić w miejsce docelowe (o ile tylko pozwoli na to pogoda). Odmiany jodły górskiej świetnie sprawdzą się jako uzupełnienie rabat na wrzosowiskach czy ogrodach skalnych, można je również wykorzystać jako samotnik na trawniku czy choinkę świąteczną.