Jodła kalifornijska / jednobarwna (Abies concolor)

Chwilowy brak

Jodła kalifornijska (jednobarwna) - VIOLACEA - Abies concolor

Kod produktu: 099862
120,00

Jodła kalifornijska (jednobarwna) Violacea to odmiana cechująca się wyraźniej niebieskim wybarwieniem igieł niż w przypadku gatunku. Odporna i niewymagająca w  uprawie. Do sadzenia pojedynczo jak i w grupach. 

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3/C5
Wysokość sadzonki : ok.40cm
Wysokość docelowa: ok. 10m
Tempo wzrostu: o umiarkowanej sile wzrostu
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
Mrozoodporność: 4 - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: roślina jest tolerancyjna względem pH gleby
Pokrój rośliny: stożkowy
Ubarwienie igieł: srebrzystoniebieskie

Jodła kalifornijska Violacea 

- iglak o intensywnie srebrzysto-niebieskim wybarwiniu igieł

 

 

Jodła kalifornijska Violacea to odmiana o srebrzystoniebieskich igłach i "choinkowym pokroju" - świetna alternatywa dla świerka klującego. Wzrost dosyć szybki - średni roczny przyrost to ok. 30cm. Po 10 latach osiąga ok. 3m natomiast docelowo drzewo dorasta do 15m. Roślina przybiera kształt gęstego, zwartego stożku - bez konieczności formowania. Igły jak już wspomnieliśmy są srebrzysto-niebieskie, ta barwa jest bardziej wyraźna niż w przypadku gatunku. Długie, miękkie - stanowią główną dekorację rośliny. Szyszki cylindryczne, stosunkowo wcześnie pojawiają się na roślinie. 

 

Iglak należy do mało wymagających oraz bardzo odpornych roślin. Radzi sobie na glebach ubogich i przeciętnych. Najlepiej rośnie natomiast na podłożu o odczynie lekko kwaśnym. Do pełnego wybarwienia oraz utrzymania zwartego pokroju, potrzebuje miejsca w jak najbardziej słonecznej ekspozycji

 

 

Abies concolor Violacea to docelowo drzewo o sporych gabarytach, dlatego najczęściej jest wykorzystywana w ogrodach o większej powierzchni. Stanowi ciekawy akcent kolorystyczny na tle roślin o zielonym wybarwieniu igieł. Jej pokrój oraz barwa przesądzają że jest to drzewo, które można wykorzystać jako soliter. Jodłę jednobarwną Viloacea można również sadzić w większych grupach

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Jodła kalifornijska (jednobarwna) - VIOLACEA - Abies concolor
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Jodła kalifornijska, jodła jednobarwna - szczepione odmiany Abies concolor w ofercie szkółki roślin


Jodła kalifornijska inaczej jodła jednobarwna to gatunek pochodzący z górskich części środkowej Ameryki Północnej (Kalifornia, Utah i Kolorado). Porasta wysokości do 3500 m n.p.m. Rośnie dosyć szybko osiągając od 20 do 40m wysokości, tworzy wąskostożkowe formy. Do najważniejszych wymagań tego gatunku należy zapewnienie słonecznego stanowiska. Jodła jednobarwna występuje w wielu ozdobnych odmianach. Do popularnych należą między innymi Abies concolor Wintergold - zimą przybierająca złociste odcienie, Abies concolor Violacea - o srebrzystych igłach i dużych rozmiarach, Abies concolor Compacta - niskie drzewko o przyroście rocznym do 10cm i szarozielonych igłach. W naszej szkółce posiadamy jeszcze inne dekoracyjne odmiany jodły. Wszystkie sadzonki pochodzą z uprawy pojemnikowej i zazwyczaj rozmnażane są przez szczepienie. Rośliny są dobrze ukorzenione, o dobrej kondycji zdrowotnej, wolne od szkodników. Z powodzeniem odnajdą się w większych ogrodach i parkach, polecamy sadzić je jako samotnik na trawniku.