Jodła kalifornijska / jednobarwna (Abies concolor)

Jodła kalifornijska (jednobarwna) - COMPACTA - Abies concolor

Kod produktu: 87266611
70,00

Jodła jednobarwna Compacta to karłowe drzewo iglaste o nieregularnym, szerokostożkowym pokroju i szaroniebieskich igłach. Polecana na stanowiska wyeksponowane jako soliter.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: c3/c5
Wysokość sadzonki : ok 40cm
Wysokość po 10 lat. : 0,8-1,0m
Wysokość docelowa: 2-3m
Tempo wzrostu: powolne
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
Mrozoodporność: 5b
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: nieregularny, szerokostożkowy
Ubarwienie igieł: szaroniebieskie
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna

Jodła kalifornijska/jednobarwna Compacta

to karłowa odmiana o szarobiebieskich igłach.

 

Jodła kalifornijska/jednobarwna Compacta pierwsze wzmianki o pochodzeniu tej odmiany pochodzą z 1939roku z Wielkiej Brytanii, a obecnie licznie porasta centralną część Ameryki Północnej. Charakteryzuje się powolnym wzrostem, roczne przyrosty wynoszą 8-10cm a po 10 latach drzewo osiąga około 0,8-1,0m wysokości - dorastając docelowo do około 2-3m. Pokrój jest zwarty, szerokostożkowy (początkowo kulisty). Oryginalne jest także zabarwienie igieł na srebrzystoniebieską barwę.

Jodła kalifornijska Compacta ma niskie wymagania glebowe. Najlepiej urośnie na podłożu lekko kwaśnym/kwaśnym i umiarkowanie wilgotnym, z pełnym dostępem do słońca. Jest w pełni mrozoodporna i nie straszne jej zanieczyszczenia powietrza.

Odmiana najlepiej prezentuje się jako soliter w eksponowanym miejscu. Świetnie sprawdzi się także w ogrodach skalnych, wrzosowiskowych i przydomowych. Jodłę kalifornijską Compacta można uprawiać w pojemnikach na balkonach czy tarasach, dzięki jej powolnemu wzrostowi.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Jodła kalifornijska (jednobarwna) - COMPACTA - Abies concolor
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Jodła kalifornijska, jodła jednobarwna - szczepione odmiany Abies concolor w ofercie szkółki roślin


Jodła kalifornijska inaczej jodła jednobarwna to gatunek pochodzący z górskich części środkowej Ameryki Północnej (Kalifornia, Utah i Kolorado). Porasta wysokości do 3500 m n.p.m. Rośnie dosyć szybko osiągając od 20 do 40m wysokości, tworzy wąskostożkowe formy. Do najważniejszych wymagań tego gatunku należy zapewnienie słonecznego stanowiska. Jodła jednobarwna występuje w wielu ozdobnych odmianach. Do popularnych należą między innymi Abies concolor Wintergold - zimą przybierająca złociste odcienie, Abies concolor Violacea - o srebrzystych igłach i dużych rozmiarach, Abies concolor Compacta - niskie drzewko o przyroście rocznym do 10cm i szarozielonych igłach. W naszej szkółce posiadamy jeszcze inne dekoracyjne odmiany jodły. Wszystkie sadzonki pochodzą z uprawy pojemnikowej i zazwyczaj rozmnażane są przez szczepienie. Rośliny są dobrze ukorzenione, o dobrej kondycji zdrowotnej, wolne od szkodników. Z powodzeniem odnajdą się w większych ogrodach i parkach, polecamy sadzić je jako samotnik na trawniku.