Jodła kaukaska (Abies nordmanniana)

Promocja

Jodła kaukaska - GOLDEN SPREADER - Abies nordmanniana

Kod produktu: 456781
80
80,00

Jodła kaukaska Golden Spreader to bardzo ciekawa odmiana, która szczególnie efektownie wygląda zimą. Złote igły przyciągają uwagę i świetnie kontrastują z zielenią. Polecana również jako soliter. Sprzedawane drzewko pochodzi ze szczepienia, szkółkowane kilka lat, z doskonale rozwiniętym systemem korzeniowym. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3
Wysokość sadzonki : ok. 30cm
Wysokość docelowa: 100cm
Szerokość docelowa : 100cm
Tempo wzrostu: roślina wolnorosnąca (miniatura)
Wymagania glebowe: próchnicza, żyzna, przepuszczalna
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: 7A
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: stożkowaty
Ubarwienie igieł: wiosną i latem zielone, jesienią i zimą żółte

Jodła kaukaska Golden Spreader

-rzadko spotykana odmiana, cechująca się złotym kolorem igieł


Jodła kaukaska Golden Spreader czyli Abies nordmanniana Golden Spreader to odmiana karłowata odkryta w Holandii przez szkółkę S.N. Schoots. Młode osobniki charakteryzują się nieregularnym kształtem i krzewiastym pokrojem. Z biegiem lata iglak wytwarza przewodnik, który nadaje roślinie stożkowaty kształt. Golden Spreader posiada błyszczące z wierzchu igły (2cm) w zielono-żółtym kolorze, które od spodu są matowe z żółto-białą barwą. Dodatkowo w czasie jesiennych przymrozków igły nabierają jeszcze bardziej intensywnego złotego koloru. W przypadku starszych egzemplarzy mamy także do czynienia z pięknymi 15 centymetrowymi szyszkami w fioletowo- purpurowym odcieniu. Jodła kaukaska Golden Spreader jest stosunkowo wymagająca. Przy wyborze dla niej miejsca w swoim ogrodzie musimy konieczne zwrócić uwagę by było to stanowisko w słońcu lub co najwyżej w półcieniu. Dobrze gdy gleba jest żyzna, stale wilgotna i lekko kwaśna. Iglak słabo znosi suche i zanieczyszczone powietrze. Dlatego roślina będzie nam dozgonnie wdzięczna, gdy posadzimy ją blisko wody. Iglak najbardziej malowniczo wygląda jesienią i zimą, kiedy zmienia się kolor igieł. Dlatego też pięknie zdobi nasz ogród wtedy kiedy inne rośliny odpoczywają. Odmiana Golden Spreader jest używana do tworzenia kompozycji z roślin mieszanych np. na rabatach, skalniakach. Idealna do nasadzeń w alpinarium. Malowniczo prezentuje się w sąsiedztwie przebarwiających na pomarańczowo-czerwono berberysów.

 

jodła kaukaska golden spreader

Zapytaj o hurtowe ilości

Ta roślina może występować w większych ilościach. Jesteś zainteresowany hurtowym zakupem wyślij zapytanie, a my przygotujemy wycenę.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana ilość):
Przepisz kod z obrazka:
token

Zapytaj o większy egzemplarz

Ta roślina może występować w sprzedaży w większych rozmiarach. Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij nam zapytanie, a my sprawdzimy czy posiadamy starsze okazy i odeślemy Ci odpowiedź.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana wysokość lub wiek):
Przepisz kod z obrazka:
token

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Jodła kaukaska - GOLDEN SPREADER - Abies nordmanniana
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Jodła kaukaska - szczepione odmiany Abies nordmanniana w ofercie szkółki roślin

 

Jodła kaukaska jest wysokim, stożkowym drzewem  naturalnie występującym w zachodniej Azji m.in. na Kaukazie skąd jej nazwa. Niekiedy gatunek nazywany jest jodłą normandzką. Wzrost jest raczej powolny, a pokrój zazwyczaj zwarty. Jodły kaukaskie mają nieco większe wymagania - są drzewami ciepłolubnymi, mogą nieco przemarzać w bezśnieżne zimy, stanowisko powinno być osłonięte. Nie służą im również zanieczyszczenia. Na rynku można spotkać ozdobne odmiany jodły kaukaskiej takie jak Golden Spreader, Pendula, Robusta i inne. Każda z nich odznacza się pewną unikatowością - powolny wzrost, oryginalne wybarwienie igieł, ciekawy pokrój. W naszej ofercie również posiadamy sadzonki jodły kaukaskiej pochodzące z pojemnikowej uprawy. Rośliny są dobrze ukorzenione, zdrowe, gotowe do zajęcia swojego docelowego stanowiska. Odnajdą się w dużych i mniejszych ogrodach. Są to fajne rośliny zimozielone do ogrody. Jodła kaukaska jest często wybieranym w Polsce drzewkiem bożonarodzeniowym. Zachęcamy do składania zamówień przez nasz sklep internetowy, świadczymy bezpieczną wysyłkę roślin.