Jodła kaukaska (Abies nordmanniana)

Jodła kaukaska - ROBUSTA - Abies nordmanniana

Kod produktu: 83737281
80,00

Jodła kaukaska Robusta to odmiana szybkorosnąca. Po 10 latach osiąga około 3m wysokości i 1m szerokości. Pokrój przypomina wąski stożek. Korona jest smukła i luźna. Igły ciemnozielone z białymi paskami pod spodem - młode przyrosty jasnozielone. Najlepiej rośnie na glebach żyznych i przepuszczalnych, o lekko kwaśnym ph. Miejsce powinno być słoneczne, osłonięte od wiatru. Dosyć mrozoodporna. Stosowana w ogrodach przydomowych, parkach i jako soliter.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: c3/c5
Wysokość sadzonki : ok 20-40cm
Wysokość po 10 lat. : 3m
Szerokość po 10 lat. : do 1m
Wysokość docelowa: 5-10m
Szerokość docelowa : 1-2m
Tempo wzrostu: szybkorosnąca
Wymagania glebowe: przepuszczalna, żyzna, próchnicza
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
Mrozoodporność: 6b
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: wąskostożkowy
Ubarwienie igieł: ciemnozielone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna, wilgotna

Jodła kaukaska Robusta

- silnie rosnąca odmiana o regularnym wąsko-stożkowym pokroju 

 

 

Jodła kaukaska Robusta to jedna z szybciej rosnących odmian tego gatunku. Standardowo roczne przyrosty to ok. 30cm, natomiast w ekstremach mogą dochodzić nawet do 60cm. Po 10 latach roślina osiąga ok. 3m wysokości, z wiekiem jednak spowalniając tempo swojego wzrostu. Pokrój początkowo luźny, (ułożeniem pędów przypominający araukarię) z upływem lat staje się zwarty i wąsko stożkowy (standardowa szerokość drzewa  to zaledwie 1,5m) . Igły ciemnozielone i błyszczące, z białymi paskami od spodu. Wiosną pojawia się młody przyrost o jasnozielonej barwie, który kontrastuje ze starszymi igłami.

 

Jodła kaukaska Robusta  to roślina o sporych wymaganiach. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, umiarkowanie wilgotnych o lekko kwaśnym odczynie. Preferuje stanowiska słoneczne, ciepłe i osłonięte od wiatrów. Przy spełnieniu tego ostatniego  warunku zimuje bezproblemowo na terenie całego kraju. 

 

Abies nordmanniana Robusta to odmiana przeznaczona nie tylko do dużych ogrodów i parków, ale również do małych ogródków przydomowych. Predysponuje ją tam strzelisty pokrój i mała szerokość. Roślina z powodzeniem może pełnić rolę solitera

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Jodła kaukaska - ROBUSTA - Abies nordmanniana
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Jodła kaukaska - szczepione odmiany Abies nordmanniana w ofercie szkółki roślin

 

Jodła kaukaska jest wysokim, stożkowym drzewem  naturalnie występującym w zachodniej Azji m.in. na Kaukazie skąd jej nazwa. Niekiedy gatunek nazywany jest jodłą normandzką. Wzrost jest raczej powolny, a pokrój zazwyczaj zwarty. Jodły kaukaskie mają nieco większe wymagania - są drzewami ciepłolubnymi, mogą nieco przemarzać w bezśnieżne zimy, stanowisko powinno być osłonięte. Nie służą im również zanieczyszczenia. Na rynku można spotkać ozdobne odmiany jodły kaukaskiej takie jak Golden Spreader, Pendula, Robusta i inne. Każda z nich odznacza się pewną unikatowością - powolny wzrost, oryginalne wybarwienie igieł, ciekawy pokrój. W naszej ofercie również posiadamy sadzonki jodły kaukaskiej pochodzące z pojemnikowej uprawy. Rośliny są dobrze ukorzenione, zdrowe, gotowe do zajęcia swojego docelowego stanowiska. Odnajdą się w dużych i mniejszych ogrodach. Są to fajne rośliny zimozielone do ogrody. Jodła kaukaska jest często wybieranym w Polsce drzewkiem bożonarodzeniowym. Zachęcamy do składania zamówień przez nasz sklep internetowy, świadczymy bezpieczną wysyłkę roślin.