Jodła pospolita (Abies alba)

Jodła pospolita - GREEN SPIRAL - Abies alba

Kod produktu: 891011
90,00

Jodła pospolita Green Spiral to wolnorosnąca jodła o płaczącym pokroju. Dorasta do około 3m wysokości i szerokości. Przewodnik wymaga prowadzenia - samoistnie opada. Wymaga gleb żyznych, próchniczych i przepuszczalnych o lekko kwaśnym ph, stale umiarkowanie wilgotnych. Wrażliwa na zanieczyszczenia. Stanowisko półcieniste. Polecana na soliter.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : ok 40cm
Wysokość docelowa: 3m
Szerokość docelowa : 1m
Tempo wzrostu: wolnorosnąca
Wymagania glebowe: przepuszczalna, żyzna, próchnicza
Nasłonecznienie : półcień
Mrozoodporność: 5b
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: płaczący, zwisły
Ubarwienie igieł: zielone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna

Jodła pospolita Green Spiral

- oryginalna  odmiana o płaczącym pokroju 

 

Jodła pospolita Green Spiral to oryginalna i rzadko spotykana  odmiana .  Tempo wzrostu umiarkowane, roczny przyrost to ok. 15cm. Docelowa wysokość zależna jest  od prowadzenia przewodnika. Pędy są płaczące, zagęszczające się z wiekiem. Igły delikatne,  zielone, błyszczące z białym spodem.  Jak już wspomnieliśmy odmiana nie wytwarza przewodnika i wymaga prowadzenia przy podporze, aż do uzyskania oczekiwanej wysokości, później przewodnik samoistnie będzie sę  przewieszał. Jeśli nie zastosujemy podpory, iglak będzie miał formę płożącą, z pędami ścielącymi się po ziemi. 

 

Jodła pospolita Green Spiral jest odmianą o sporych wymaganiach glebowych i wilgotnościowych. Lubi żyzne, przepuszczalne i próchnicze gleby o lekko kwaśnym odczynie.. W młodych latach wymaga miejsc półcienistych, z czasem nie przeszkadza jej pełne słońce. Na zimę warto okrywać młode sadzonki. Roślina wrażliwa na zanieczyszczenia powietrza i susze.

 

Jodła pospolita Green Spiral jest ciekawą i rzadko spotykaną rośliną ozdobną w ogrodach.  Jej pokrój predysponuje ją do sadzenia w eksponowanych miejscach. Z jej udziałem można stworzyć także  kompozycję na rabatach z innymi wolnorosnącymi iglakami.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Jodła pospolita - GREEN SPIRAL - Abies alba
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Jodła pospolita, jodła biała - szczepione odmiany Abies alba w ofercie szkółki roślin


Jodła pospolita inaczej jodła biała występuje naturalnie w górskich częściach Europy Środkowej i Południowej. W Polsce bory jodłowe znajdują się w Górach Świętokrzyskich, Karpatach czy Sudetach. Jest wysokim drzewem o dużej tolerancji stanowisk cienistych. Jodły pospolite mają większe wymagania uprawowe. Wymagają osłoniętych stanowisk, czystych i stale umiarkowanie wilgotnych. Ich korzenie głęboko się ukorzeniają. Ozdobne odmiany jodły pospolitej nie są zbyt znane. W naszej ofercie znajdą Państwo rozmnożone przez szczepienie sadzonki jodły. Obecnie posiadamy takie odmiany ozdobne jak Pyramidalis, Mlada Boleslav czy Green Spiral. Oferujemy zdrowe, dobrze ukorzenione sadzonki. Oferta naszej szkółki ciągle się powiększa, dlatego zapraszamy do odwiedzania naszego sklepu internetowego. Odmiany jodły pospolitej z pewnością doskonale odnajdą się w każdym ogrodzie, a po zapewnieniu im odpowiednich warunków, z pewnością odwdzięczą się swym pięknym wyglądem po wielu latach wzrostu. Rośliny te będą doskonałe zarówno dla kolekcjonerów, jak również amatorów ogrodnictwa. Świadczymy bezpieczną sprzedaż wysyłkową roślin. Zapraszamy również stacjonarnie do naszej szkółki w Zacywilkach (województwo łódzkie).