Jodły koreańskie (Abies koreana)

Jodła koreańska - SILBERLOCKE - Abies koreana

Kod produktu: 145672
Producent: Szkółka Zacywilki
80,00

Jodła koreańska Silberlocke to bardzo wyraziste drzewo, które przyciąga uwagę pokręconymi pędami oraz igłami. Pięknie prezentuje się w wyeksponowanych miejscach każdego ogrodu. W sprzedaży doskonale ukorzenione rośliny w dużych donicach.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3/C5
Wysokość sadzonki : ok. 50cm
Wysokość docelowa: 600cm
Szerokość docelowa : 300cm
Tempo wzrostu: wolno rosnący
Wymagania glebowe: przepuszczlana, żyzna, piaszczysta
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: 5A - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: kwaśna, lekko kwaśna
Pokrój rośliny: stożkowaty
Ubarwienie igieł: ciemnozielony

Jodła koreańska Siilberlocke

-wolno rosnące drzewo z odwróconą, biało - zieloną igłą


Jodła koreańska Silberlocke czyli Abies koreana Siberlocke została znaleziona przez niemieckiego szkółkarza L. G. Horstmanna przed 1983 rokiem. Pierwotna nazwa tej rośliny to Abies koreana Horstmann’s Silberocke. W sprzedaży może występować pod nazwami: Abies koreana Silver Curls, Abies koreana Silverlock lub Abies koreana Silverlade. Oferowana jodła charakteryzuje się przede wszystkim zabawnie powyginanymi igłami, które zjawiskowo oplatają gałązkę i ukazują swoje ozdobne białe jaśniejsze spody. Dzięki temu młode pędy tworzą malowniczą falbanę na tle ciemniejszych igieł. Dodatkowym elementem dekoracyjnym tej rośliny są szyszki, które roślina zaczyna wytwarzać w wieku ok. 6 lat. Niedojrzałe posiadają fioletowo-purpurowe wybarwienie i rosną pionowo do góry. Kolejnym plus dla tej rośliny przyznajemy za przyjemny żywiczny aromat, który wytwarza wokół siebie w ciepłe dni.

 


To srebrne drzewo o regularnym, stożkowatym pokroju cechuje się dosyć wolnym wzrostem. W wieku 30 lat osiąga 5-6 metrów wysokości przy 3 metrach średnicy. Przy sadzeniu należy pamiętać by wcześniej namoczyć bryłę korzeniową w wodzie (w tym celu wsadzamy donicę do większego naczynia z wodą na ok. 30 minut). Odmiana Silberlocke doskonale rośnie na glebach wilgotnych, żyznych, przepuszczalnych. Będzie nam też wdzięczna za pełne słońce lub lekki półcień. W sam raz byłoby również dla niej kwaśne lub lekko kwaśnie stanowisko o pH pomiędzy 4-6,5. Jodła nieszczególnie przepada za glebami piaszczystymi, gliniastymi. Źle znosi też przeciągi i wysokie wahania temperatur. Dlatego też w przypadku młodych drzew warto sadzić je na północnej wystawie, gdzie wegetacja ruszy nieco później, a mróz nie uszkodzi młodych wrażliwych przyrostów.
Jodła koreańska jako roślina kwasolubna idealnie sprawdzi się wśród wrzosowisk, a u jej boku dobrze będą rosły hortensje, rododendrony, miskanty chińskie.

 

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Jodła koreańska - SILBERLOCKE - Abies koreana
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Jodła koreańska - szczepione odmiany Abies koreana w ofercie szkółki roślin

 

Jodła koreańska to gatunek pochodzący z Półwyspu Koreańskiego - dokładniej z jej górskich części na wysokości powyżej 1000 m n.p.m. Cechą charakterystyczną gatunku jest jego powolny wzrost i zwarty pokrój. Na rynku spotkać możemy wiele odmian ozdobnych jodły koreańskiej. Większość z nich to miniaturowe drzewka o kompaktowych rozmiarach i różnorodnym wybarwieniu zimozielonych igieł. Rozmnażanie odbywa się za pomocą szczepienia. Oferowane przez nas sadzonki są rozmnażane na niskich podkładach, bądź szczepione na wysokim paliku. Każdy egzemplarz pochodzi z uprawy pojemnikowej, są to zdrowe, dobrze ukorzenione rośliny, gotowe do wsadzenia. Często stosowane są jako małe drzewka ozdobne na tarasy i balkony. W ofercie naszej szkółki znajdą Państwo szczepione odmiany jodły koreańskiej takie jak Oberon, Siberlocke, Blauer Eskimo i wiele innych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą, proponujemy sprzedaż wysyłkową roślin prosto z naszej szkółki. Dbamy zarówno o jakość wysyłanego towaru, jak również staramy się zapewnić roślinom jak najbezpieczniejszą podróż, by szybko i w jak najlepszej kondycji dotarły do rąk właściciela.