Jodły szczepione na pniu (Abies grafted on the stump)

Chwilowy brak

Jodła balsamiczna - PICCOLO - szczepiona na pniu 60-80cm

Kod produktu: 03452225
120,00

Jodła balsamiczna Piccollo na pniu to wolnorosnący iglak o zaokrąglonej koronie. Osiąga ona do 50cm średnicy po 10 latach wzrostu. Lubi przepuszczalne stanowiska o umiarkowanej wilgotności i lekko kwaśnym ph. Polecany na rabaty i do kompozycji naturalistycznych.

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3/C5
Wysokość sadzonki : wysokość szczepienia 60-120cm
Wysokość docelowa: ok 0,5m korona
Szerokość docelowa : ok 0,5m korona
Tempo wzrostu: karłowa - wolnorosnąca
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa, próchnicza, przepuszczalna
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
Mrozoodporność: 5b
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: kulisty
Ubarwienie igieł: zielone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna

Jodła balsamiczna Piccollo na paliku

karłowy iglak o żywo zielonych igłach

 

Jodła balsamiczna Piccollo na nożce jest wolnorosnącym drzewkiem o niewielkich rozmiarach. Dorasta po 10 latach do 0,5m średnicy (korona) - rocznie 3-5cm. Korona jest kulista (czasem nieregularna) i zwarta. Igły krótkie, żywozielone przez cały rok, po potarciu wydzielają balsamiczny zapach.

 

Jodła balsamiczna Piccollo na pniu nie ma dużych wymagań uprawowych, ale najlepiej rozwija się na glebach żyznych, wilgotnych o lekko kwaśnym odczynie. Stanowisko może być słoneczne lub półcieniste. Jest mrozoodporna w polskim klimacie.

 

Jodła balsamiczna Piccollo szczepiona na paliku znajdzie zastosowanie na rabatach w połączeniu z miniaturowymi odmianami iglaków i roślin liściastych. Polecana również do uprawy pojemnikowej na tarasach i balkonach.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Jodła balsamiczna - PICCOLO - szczepiona na pniu 60-80cm
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Jodły szczepione na pniu - szczepione odmiany Abies w ofercie szkółki roślin


Jodła szczepiona na pniu (łac. Abies) to jedno z cennych drzew iglastych spotykanych w naszych ogrodach. Jodły to cenione rośliny ozdobne , stąd ich rodzina liczy tak wiele odmian. Większość to wysokie drzewa, ale jest również wiele odmian karłowych oraz wręcz miniaturowych (te najczęściej występują w formie piennej). Jodły nie mają specjalnie wygórowanych warunków glebowych, lubią wilgotność i można je sadzić również w zacienionych miejscach. Wśród najczęściej spotykanych gatunków jodeł możemy wyróżnić jodłę pospolitą, jodłę kaukaską, jodłę koreańską, jodłę kalifornijską, jodłę hiszpańską oraz jodłę balsamiczną.

W naszej szkółce roślin można znaleźć wiele odmian kolekcjonerskich i unikatowych. Wiele z nich pozyskaliśmy metodą szczepienia stąd pewność oryginalności cech zakupionej jodły ozdobnej na pniu. Polecamy karłowe odmiany jodeł szczepione na pniu. Najchętnie wybierane jodły z naszej oferty to m.in. jodła Wellensaid na pniu, jodła Piccolo na pniu czy jodła Oberon na paliku. Takie rośliny świetnie prezentują się w małych ogrodach, donicach, lub jako ozdoba balkonów i tarasów. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty jodeł ozdobnych.