Kiścień (leucothoe)

Chwilowy brak

Kiścień wawrzynowy - MAKIJAŻ ® - Leucothoe fontanesiana

Kod produktu: 8555145
25,00

Kiścień wawrzynowy Makijaż to kompaktowy krzew o zmiennym zabarwieniu w ciągu roku. Osiąga do 0,5m wysokości i 0,8m szerokości. Wielobarwne liście utrzymują się na roślinie przez cały rok. Kwitnienie w maju i czerwcu - kremowobiałe dzwonki. Wymaga kwaśnej gleby, przepuszczalnej i umiarkowanie wilgotnej. Stanowisko półcieniste lub słoneczne. Doskonała odmiana do donic, na rabaty czy do ogrodów japońskich.

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3
Wysokość sadzonki : ok. 30cm
Wysokość docelowa: 50cm
Szerokość docelowa : 80cm
Wymagania glebowe: żyzna, przepuszczalna, próchnicza
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
Mrozoodporność: całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: kwaśna, lekko kwaśna
Pokrój rośliny: krzaczasty
Ubarwienie liści: kremowo-pomarańczowy, czerwono-rżowy, bordowy
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna
Pora kwitnienia : maj - czerwiec
Kolor kwiatów: kremowobiałe

Kiścień wawrzynowy Makijaż®

to zimozielny krzew o zmiennym wybarwieniu liści

 Kiścień wawrzynowy Makijaż®to krzew o polskim pochodzeniu, wyhodowany w 2002 roku przez Michała Kałuzińskiego. Wielokrotnie nagradzana na wystawach. Krzew osiąga do ok 50cm wysokości i 80cm szerokości. Liście są lancetowate, utrzymują się na roślinie przez cały rok. Charakterystyczne dla tej odmiany jest zmianna barwa liści w ciagu roku - wiosną są kremowo-pomarańczowe, latem czerwono-różowe, zaś jesienią bordowe. Młode pędy mają kremowo-cytrynowy kolor, z czasem zielenieją aby jesienią zmienić kolor na purpurowy. Kwitnienie trwa około miesiąca na przełomie maja i czerwca. Roślina pokrywa się kremowobiałymi kwiatami w kształcie dzwonków- połączonych w gronach.

 

 Kiścień wawrzynowy Makijaż®lubi kwaśne gleby, średnio wilgotne i przepuszczalne. Najlepszela dla prawidłowego wzrostu będzie stanowisko półcieniste. Zalecane jest sadzenie w gruncie złożonym z torfu, podłoża liściowego i ziemi ogrodowej, po wsadzeniu należy ściółkować korą. Roślina nie wymaga cięcia. Zaleca się dwukrotne nawozowanie w ciągu roku. 

 

 Kiścień wawrzynowy Makijaż®doskonale sprawdzi się w kompozycjach zimozielonych roślin w każdym typie ogrodu. Ze względu na niewielkie rozmiary możliwa jest również uprawa pojemnikowa. Doskonale wygląda w ogrodach japońskich.

 

 

Zapytaj o hurtowe ilości

Ta roślina może występować w większych ilościach. Jesteś zainteresowany hurtowym zakupem wyślij zapytanie, a my przygotujemy wycenę.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana ilość):
Przepisz kod z obrazka:
token

Zapytaj o większy egzemplarz

Ta roślina może występować w sprzedaży w większych rozmiarach. Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij nam zapytanie, a my sprawdzimy czy posiadamy starsze okazy i odeślemy Ci odpowiedź.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana wysokość lub wiek):
Przepisz kod z obrazka:
token

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Kiścień wawrzynowy - MAKIJAŻ ® - Leucothoe fontanesiana
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Kiścień - odmiany Leucothoe w ofercie szkółki roślin - sprzedaż wysyłkowa roślin - sprzedaż stacjonarna roślin - ceny sadzonki kiścienia - kiścień uprawa


Kiścień to rodzaj obejmujący około 6 gatunków, naturalnie występujący w Chinach, Japonii i Stanach Zjednoczonych. W Polsce najczęściej spotykany i uprawiany w ogrodach jest kiścień warzywnowy (łac. Leucothoe fontanesiana). Kiścień zimozielony krzew niewielkich rozmiarów o ciekawie przebarwiających się liściach i ładnych dzwoneczkowatych kwiatach. Wysokość kiścienia rzadko przekracza 1m wysokości. Dużym atutem jest ich jesienne przebarwianie. Uprawa kiścienia wymaga kilku zabiegów: stanowisko powinno być zaciszne, najlepiej półcieniste, podłoże żyzne, przepuszczalne i kwaśne. W okresie wegetacyjnym rośliny należy zasilać nawozami do roślin kwasolubnych. Zimowanie kiścienie może wymagać w naszym klimacie okrywania, gdyż zazwyczaj wytrzymują mrozy do -20 stopni Celsjusza. W ofercie naszej szkółki oferujemy polską odmianę Leucothoe fontanesiana Makijaż - charakteryzuje się ciekawym, zmiennym zabarwieniem liści przez cały okres wegetacyjny. Rozmnażanie kiścienia również nie jest zbyt trudne - można dzielić np. rozłogi korzeniowe. Kiścień cięcie znosi dobrze i łatwo się po nim regeneruje.