Kora sosnowa

Sprzedaż tylko stacjonarna

Kora sosnowa, ogrodowa - średnia frakcja 10-40mm - worek 80l

18,00

Kora sosnowa o średniej frakcji to świetny materiał do ściółkowania.Jest bardzo estetyczna, a dodatkowo wzbogaca glebę, jest przepuszczalna oraz chroni roślinę przed grzybami. W sprzedaży kora ogrodowa, zapakowana w worku foliowym o pojemności 80l.

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemność: 80l
Frakcja : 10-40mm

Kora sosnowa - frakcja średnia 10-40mm - użyźnia glebę i posiada walory dekoracyjne


Kora sosnowa to powszechnie wykorzystywany materiał do ściółkowania roślin ozdobnych. Polecana zwłaszcza do krzewów i drzew lubiących kwaśne podłoże (iglaki, różaneczniki, borówka amerykańska, azalie oraz wrzosy). Jako naturalny zakwaszac, pozwala osięgnąć odczyn gleby dochodzący do 4,5 pH. Kora sosnowa również zachowuje optymalną wilgotność podłoża, chroni korzeń rośliny przed skrajnymi mrozami, zapobiega wzrostowi chwastów oraz polepsza właściwości chemiczne gleby.
Kora sonowa oprócz przedstawionych właściwości chemicznych i fizycznych,  posiada także duże walory dekoracyjne. Jest idealna do wysypania na rabaty czy ogrody skalne. Usypana pomiędzy roślinami warstwa kory prezentuje się bardzo ciekawie i naturalnie.
Dzięki procesowi sortowania kory możemy zaoferować Państwu produkt dostosowany do indywidualnych potrzeb. Sprzedajmy korę w trzech frakcjach - drobnej, średniej i grubej. Gwarantujemy wysoką jakość - oferowana kora sosnowa jest świeża oraz wolna od zanieczyszczeń.

 

Zalety kory ogrodowej:

- wzbogaca podłoże
- powoli uwalania związki mineralne
- zakwasza glebę
- stanowi ochronę przed niektórymi szkodnikami i grzybami
- hamuje rozwój patogenów
- zapobiega rozwojowi chwastów
- chroni układ korzeniowy przed przemarznięciem zimą
- ułatwia pielęgnację roślin
- dobrze chroni roślinę przed utratą wilgoci
- jest przepuszczalna
- posiada walory estetyczne

 

UWAGA!!!

NIE PROWADZIMY SPRZEDAŻY WYSYŁKOWEJ KORY SOSNOWEJ

Zobacz także:

Wstecz

Kora sosnowa / ogrodowa - szerokie spektrum zastsowań w ogrodzie.

Kora sosnowa dzięki swym właściwością zyskała ogromną popularność w naszych ogrodach. Jako niezastąpiony materiał do ściółkowania zapobiega rozwojowi chwastów, poprawia wilgotność gleby, wzbogaca ją w naturalne składniki odżywcze, chroni rośliny przed słońcem i wysuszającym wiatrem, a także przed większymi mrozami. Dzięki posypaniu rabaty, ścieżek i placyków korą zwiększamy estetykę naszego ogrodu. Przekompostowana kora sosnowa to także naturalny zakwaszasz gleby. Dzięki niej możemy osiągnąć zakwaszenie dochodzące do 4,5 pH. Kora z sosny może okazać się wtedy doskonałym podłożem pod kwasolubne rośliny takie jak: borówka amerykańska, drzewa i krzewy iglaste, azalie czy różaneczniki. Kora sosnowa to jednak nie tylko podłoże o przeznaczaniu zakwaszającym - uwalniane z niej związki zapobiegają rozwojowi groźnych dla roślin i iglaków grzybów. Kora ogrodowa  z powodzeniem może trafić również na ogrody skalne, rabaty bylinowe czy do doniczek i pojemników.

 

Punkt srzedaży kory sosnowej  - wysoka jakość w atrakcyjnej cenie

Kora sosnowa sprzedawana w naszym punkcie to wysokiej jakości produkt  - pozbawiony zanieczyszczeń, odpadów i  grzybów.  Poprzez sortowanie podzieliliśmy korę sosnową na trzy frakcje - drobną, średnią oraz grubą. Pozwala to na świetne dopasowanie się do potrzeb naszych klientów. Drobna kora jest najlepsza do wzbogacenia podłoża, średnia świetnie nadaje się do ściółkowania, natomiast gruba kora posiada właściwości dekoracyjne. Prawdziwą gratką  w naszej ofercie jest kora ręcznie wybierana - wyselekcjonowane grube kawałki, bez łyka i zrębki. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty kory do ogrodu.

 

Transport kory sosnowej na terenie woj. łódzkiego

Dysponujemy własnym transportem stąd oferujemy dowóz na terenie województwa łódzkiego (m.in. Łódź, Skierniewice, Brzeziny, Rawa Mazowiecka, Łowicz, Koluszki, Stryków, Głowno, Tomaszów Maz, Piotrków Trybunalski, Zgierz, Pabianice...).
W celu otrzymania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego, lub poprzez adres e-mail.