Kostrzewy (Festuca)

Brak zdjęcia
Chwilowy brak

Kostrzewa sina - ELIJAH BLUE - Festuca glauca

Kod produktu: 726262
15,00

Kostrzewa sina Elijah Blue to trawa o szaroniebieskich liściach. Dorasta do około 20cm wusokości i 25cm szerokości. Niebieskie kwiatostany pojawiają się w maju i z czasem stają się żółte. Wymaga słonecznego stanowiska i piaszczystej, przepuszczalnej gleby. Znajdzie zastosowanie w ogrodach skalnych, pojemnikach, ogrodach dachowych. Co kilka lat odmładzać poprzez dzielenie kęp. 

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C2
Wysokość sadzonki : ok 10cm
Wysokość docelowa: 20cm
Szerokość docelowa : 25cm
Tempo wzrostu: o umiarkowanej sile wzrostu
Wymagania glebowe: gleba piaszczysta, przepuszczalna
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
Mrozoodporność: 6
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: poduszkowaty
Ubarwienie liści: szarobiebieskie, srebrzyste
Wymagania wodne: wytrzymuje suszę
Pora kwitnienia : maj-czerwiec
Kolor kwiatów: niebieskawe -> żółte

 

Kostrzewa sina Elijah Blue

to niebieska, zimozielona trawa o małych rozmiarach

 

Kostrzewa sina Elijah Blue to zimozielona trawa wprowadzona do handlu w Stanach Zjednoczonych w 1990 roku. Dorasta docelowo do około 20cm wysokości i 25cm szerokości. Liście są bardzo wąskie, długie i dość ostro zakończone. Kwiatostany w postaci niebieskich kłosów pojawiają się w maju i czerwcu. Z czasem kłosy stają się żółte

 

Kostrzewa sina Elijah Blue jest odmianą wymagającą przepuszczalnego podłoża z piaskiem oraz słonecznego stanowiska. Jej liście nawet w trakcie bardzo słonecznego lata nie tracą swej srebrzystej barwy. Doskonale znosi natomiast suszę. Dla zachowania lepszej kondycji rośliny zalecane jest jej odmładzanie co kilka lat poprzez dzielenie kęp.

 

Odmiana Elijah Blue świetnie sprawdzi się w suchych miejscach. Można sadzić ją na skalniakach, rabatach, wrzosowiskach, w donicach na balkonach i tarasach jak również ogrodach dachowych.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Kostrzewa sina - ELIJAH BLUE - Festuca glauca
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz