Leszczyny (corylus)

Leszczyna pospolita - RED MAJESTIC - Corylus avellana

Kod produktu: 096543
50,00

Leszczyna pospolita Red Majestic to krzew o czerwono-fioletowych liściach i fantazyjnie poskręcanych pędach. Łatwy w uprawie oraz efektowny. Roślina warta do posadzenia w eksponowanym miejscu. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 200zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 220zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3
Wysokość po 10 lat. : 200cm
Szerokość po 10 lat. : 120cm
Wysokość docelowa: 5m
Szerokość docelowa : 3m
Tempo wzrostu: o umiarkowanej sile wzrostu
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: 5A - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: obojętne, lekko zasadowe, zasadowe
Pokrój rośliny: krzaczasty, rozłożysty
Ubarwienie liści: fioletowe / czerwone
Porwa kwitnienia : marzec - kwiecień
Kolor kwiatów: żółte

Leszczyna Red Majestic 

- efektowna odmiana, którą cechują barwne liście i powykręcane pędy 

Leszczyna Red Majestic to bardzo ozdobna odmiana tej rośliny. Wyróżnia się spiralnie, fantazyjnie poskręcanymi pędami oraz intensywnym purpurowo - fioletowym wybarwieniem liści

Odmiana posiada krzaczasty, zwarty pokrój oraz cechuje się silnym wzrostem. Roczny przyrost to ok. 20cm, a docelowy rozmiar to ok. 4m wysokości i 3m szerokości.  

 

Wczesną wiosną na leszczynie Red Majestic pojawiają się bezlistnych gałęziach żółte kotki, które są jednym z pierwszych kolorowych akcentów w ogrodzie. Po przekwitnięciu roślina wypuszcza purpurowe liście, które latem wybarwiają się na zielono, a następnie jesienią stają się bordowe. Owoce (orzechy laskowe) są nieliczne ale bardzo smaczne. Stanowią naturalne pożywienie dla ptaków i małych ssaków. 

Leszczyna Red Majestic jest mało wymagającą rośliną. Toleruje każdy rodzaj gleby - również podłoża piaszczyste i gliniaste. Również zakres tolerancji pH jest bardzo szeroki. Preferowane stanowisko to w pełnym słońcu, ale również półcień będzie odpowiedni do posadzenia rośliny Odmiana wyjątkowo mrozoodporna. Krzew nie wymaga cięcia, a nawet nie przepada za jego silną i radykalną formą. 

 

Dla leszczyny Red Majestic warto poświęcić eksponowane miejsce w ogrodzie. Wygląda ona efektownie o każdej porze roku. Nawet w stanie bezlistnym powyginane i skręcone pędy wyglądają efektownie na przykład na tle śniegu.  Sprawdza się jednak nie tylko jako soliter ale również posadzona w grupie jako naturalistyczny żywopłot

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Leszczyna pospolita - RED MAJESTIC - Corylus avellana
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz