Miskant olbrzymi (Miscanthus x giganteus)

Brak zdjęcia
Chwilowy brak

Miskant olbrzymi - Miscanthus ×giganteus

Kod produktu: 82736928
15,00

Miskant olbrzymi to odmiana dorastająca nawet do 4m wysokości. Pędy sa grube do 1cm średnicy, międzywęźla wypełnione gąbczastym rdzeniem. Liście do 1m długie, szorstkie, ciemnozielone z białym nerwem na środku. Preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne i słoneczne, osłonięte stanowiska. W naszym klimacie raczej nie kwitnie. Polecany do parków, na osiedla i do ogrodów przydomowych.

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3/C5
Wysokość docelowa: 2-4m
Tempo wzrostu: umiarkowane
Wymagania glebowe: przepuszczalna, żyzna, próchnicza
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
Mrozoodporność: 6
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: kępiasty
Ubarwienie liści: zielone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna

Miskant olbrzymi

wysoka trawa o sztywnych pędach

 

Miskant olbrzymi został sprowadzony w 1930roku z południowo wschodniej Azji. Tworzy gęste, zwarte kępy. Łodygi dorastają nawet do 4m wysokości, grubość wynosi około 1cm. Międzywęźla wypełnione są gąbczastym rdzeniem. Liście są szorstkie, zielone z białym nerwem pośrodku, początkowo stojące, z czasem się przewieszają, jesienią przebarwiają na żółto-brązowe odcienie. Kwitnie jedynie w rejonach o długiej wegetacji.

 

Miscanthus ×giganteus lubi gleby żyzne, przepuszczalne o stałym umiarkowanym poziomie wilgotności. Stanowisko uprawy powinno być słoneczne, osłonięte od wiatru. Młode rośliny należy zabezpieczyć przy podłożu np. korą sosnową. Odmiana ta ma krótkie rozłogi korzeniowe i nie jest ekspansywna. Wiosną roślinę należy krótko obciąć.

 

Miskant olbrzymi jest świetnym okazem na soliter, najlepiej prezentuje się jako samotnik. Można tworzyć kompozycje z innymi bylinami.  Polecany jest do parków, na osiedla miejskie i do sadzenie w podliżu zbiorników wodnych.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Miskant olbrzymi - Miscanthus ×giganteus
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz