Modrzew (larix)

Modrzew europejski - KREJČI (Krejca Mutation)- Larix decidua

Kod produktu: 0998009
90,00

Modrzew europejski Krejci to prawdziwy oryginał. Roślina wyselekcjonowana  z czarciej miotły, charakteryzuje się nieregularnym, fantazyjnym kształtem przypominając naturalne drzewko bonsai. Doskonały wybór do nowoczesnych i orientalnych ogrodów. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C2/c5
Wysokość sadzonki : 15- 30cm
Wysokość docelowa: 200cm
Szerokość docelowa : 100cm
Tempo wzrostu: wolno rosnący
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
Mrozoodporność: 4 - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: odczyn lekko kwaśny
Pokrój rośliny: płożący, krzaczasty rozłożysty, nieregularny
Ubarwienie igieł: zielone, opadające na zimę

Modrzew europejski Krejčí - fantazyjny iglak o nieprzewidywalnym kształcie

Modrzew europejski Krejčí to odmiana wyselekcjonowana z czarciej miotły znalezionej w Czechach przez Ladislava Krejci. Jest to prawdziwy oryginał nie tylko wśród modrzewi ale także w całej rodzinie roślin iglastych. Charakteryzuje się nieregularnym kształtem często fantazyjnym i nieprzewidywalnym. Pędy tej roślin są poskręcane i chaotycznie ułożone - przypominają naturalne drzewko bonsai. 

Igły są stosunkowo długie (1-3cm), jasnozielone porastają pęd jedynie miejscami w nieregularnych odstępach w formie małych kępek. Jak przystało na modrzew w okresie zimowym opadają, najpierw przebarwiając się na złocisty kolor. Jednak i w takiej formie pozostaje dekoracyjny z racji fantazyjnego kształtu swoich pędów. 

Modrzew europejski Krejci - ogrdowy rarytas o małych wymaganiach 

Modrzew europejski Krejci jest mało wymagającym krzewem ozdobnym. Świetnie poradzi sobie na przeciętnej glebie o odczynie lekko kwaśnym. Nie potrzebuje ponadprzeciętnej wilgotności należy wręcz unikać bagiennych i podmokłych. Stanowisko natomiast powinno znajdować się w pełnym słońcu. Jest całkowicie mrozoodporny - strefa 4.

 

Larix decidua Krejci - naturalny bonsai do ogrodu przydomowego 

Ta osobliwa odmiana modrzewia jest jeszcze rzadko spotykana nie tylko w polskich ogrodach, ale również w ofertach centr ogrodniczych i szkółek roślin. Sadząc ten rarytas u siebie warto pomyśleć o eksponowanym miejscu - czy to na przydomowej rabacie, skalniaku czy ozdobnej donicy. Larix deidua Krejci idealnie pasuje do ogrodów w nowoczesnym, lub orientalnym stylu. Jest świetną alternatywą dla powszechnie sadzonych wszelkiego rodzaju formowanych drzew typu "bonsai"

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Modrzew europejski - KREJČI (Krejca Mutation)- Larix decidua
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

MODRZEW - LARIX

 

Modrzewie są drzewami dożywającymi do 600 lat, gubiącymi igły na zimę i kwitnącymi przed rozwojem liści. Zawiązujące się wiosną szyszki dojrzewają na roślinie przez rok i pozostają na niej do 4 lat. Modrzewie posiadają dwa rodzaje pędów - krótko i długopędy. Nasiona przenosi wiatr. Najlepiej rozwijają się na przepuszczalnych stanowiskach o umiarkowanej wilgotności i słonecznych stanowiskach. Na świecie występuje wiele gatunków modrzewia (nawet do 25) - w Europie dominuje modrzew europejski, dobrze  znane są również modrzew japoński, chiński, amerykański i wiele innych. W naszej ofercie posiadamy sadzonki modrzewia europejskiego i japońskiego w wielu odmianach. Nasz oferta ciągle się poszerza dlatego warto do nas często zaglądać. Każda  z roślin pochodząca z naszej szkółki posiada swoją indywidualność i z powodzeniem odnajdzie się w Waszych ogrodach. Posiadamy odmiany miniaturowe, stożkowe, płaczące czy nieregularne o różnej sile wzrostu. Wszystkie sadzonki są szczepione, hodowane w pojemnikach, zdrowe i odpowiednio oznaczone. Posiadamy egzemplarze niskoszczepione i wysokoszczepione. Odnajdą się one w ogrodach japońskich, parkach, ogrodach przydomowych. Tylko u nas odmiany modrzewia zarówno dla początkujących ogrodników, jak również kolecjonerów i speców ogrodnictwa.