Pigwowiec japoński (Chaenomeles japonica)

Pigwowiec japoński - CIDO - Chaenomeles japonica

Kod produktu: 789912
15,00

Pigwowiec japoński Cido to niski i rozłożysty krzew o wysokości do 1m i szerokości do 2m. Liście są skórzaste, ciemnozielone i jajowate. Kwiaty pojawiają się w kwietniu i są pomarańczowo-czerwone. Owoce (IX-X) jadalne, jasnożółte twarde i kwaskowate, aromatyczne, bogate w wiataminę C i pektyny. Mało wymagająca roślina. Stanowisko ciepłe i słoneczne. Lubi przycinanie. Zastosowanie w parkach, ogrodach przydomowych, jako roslina okrywowa, do kompozycji naturalistycznych i na owoce do przetworów.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 200zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 220zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C2
Wysokość sadzonki : ok 20-30cm
Wysokość docelowa: 0,5-1m
Szerokość docelowa : 1-2m
Tempo wzrostu: umiarkowane
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa, próchnicza, przepuszczalna
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
Mrozoodporność: 5A
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: krzaczasty, rozłożysty
Ubarwienie liści: ciemnozielony
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna
Porwa kwitnienia : kwiecień, maj
Pora owocowania: wrzesień
Kolor kwiatów: pomarańczowe
Kolor owoców: żółte

Pigwowiec japoński Cido

 - to odmiana o aromatycznych owocach

 

Pigwowiec japoński Cido to kompaktowy krzew o wysokości do 1m i szerokości do 2m. Liście są nieduże, szerokojajowate, ciemnozielone, grube i błyszczące. Kwiaty niewielkie, pojawiają się w kwietniu  i maju, pomarańczowoczerwone z żółtawymi pręcikami, miododajne. Owoce jadalne, kształtu jabłka, 3-4cm, jasnożółte, aromatyczne i liczne. Dojrzewają we wrześniu i październiku.

 

Pigwowiec japoński Cido jest roślina mało wymagającą. Najlepiej rośnie na żyznych glebach, przepuszczalnych i próchniczych, o obojętnym odczynie i umiarkowanej wilgotności. Stanowisko powinno być dobrze nasłonecznione, co sprawi że pigwowiec japoński Cido lepiej zaoowocuje. Odmiana jest odporna na suszę, warunki miejskie i bardzo  dobrze znosi mrozy - strefa 5a.

 

Zastosowanie pigwowca japońskiego Cido w ogrodach jest dosyć szerokie. Można sadzić go w parkach, ogrodach przydomowych i do kompozycji naturalistycznych. Możne wykorzystywać na formowane żywopłoty.

Pigwowiec japoński Cido to coraz bardziej popularna  roślina owocowa. Owoce cenione ze względu na dużą zawartość witaminy C i pektyn. Można je stosować na różne przetwory - soki, nalewki, syropy.  

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Pigwowiec japoński - CIDO - Chaenomeles japonica
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz